• 1 Rekrutacja 2018/2019
    *** Ważne terminy związane z naborami *** >>> 6 czerwca 2018 r.(środa) o godz. 17.00 w sali gimnastycznej - zebranie informacyjne dotyczące przyszłych klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych. ZAPRASZAMY !

Uczniowie uzdolnieni

Projekt - Cztery Pory Roku

Z przyjemnością informujemy wszystkich naszych uzdolnionych uczniów, że ruszamy z nową, udoskonaloną edycją projektu pt.

CZTERY PORY ROKU SZUKAJĄ TALENTÓW

Czytaj więcej: Projekt - Cztery Pory Roku

Program wspierania uczniów uzdolnionych

"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

Helen Keller

Zespół Szkół nr 45  czwarty  rok szkolny realizuje specjalny program wspierania uczniów uzdolnionych.  Wzięliśmy udział w jednym z najważniejszych przedsięwzięć edukacyjnych Warszawy – Programie „Warszawski system wspierania uzdolnionych”, który jest istotnym elementem polityki edukacyjnej miasta. W roku szkolnym 2009/2010 zarówno Szkoła Podstawowa nr 50 jak i Gimnazjum nr 57 otrzymały już w I edycji programu:
Certyfikaty WARS i SAWA Prezydenta m.st. Warszawy.

Zakładamy, że każde dziecko ma jakiś talent:  naukowy, artystyczny, sportowy, rzemieślniczy, a może społecznikowski. Naszym celem jest pobudzić wszystkich uczniów do odnalezienia w sobie  talentu i rozwijania go.

Szkolnym liderem do spraw wspierania uzdolnionych jest Anna Kowalczuk, nauczyciel języka polskiego.

Zachęcamy do aktywnej współpracy uczniów i rodziców. Jesteśmy otwarci na sugestie, zachęcamy też do korzystania z naszej oferty dla uczniów uzdolnionych.

Certyfikat „Wars i Sawa” znów w naszych rękach!

28 października 2013 r. w Centrum Nauki Kopernik odbyła się uroczystość wręczenia Certyfikatów WARS i SAWA Prezydenta m.st. Warszawy. Nasz Zespół Szkół otrzymał tego dnia przedłużenie certyfikatu,  o które ubiegaliśmy się w ostatnich miesiącach. W uroczystości wzięły udział: Pani Dyrektor Bożena Ragus, Pani Anna Bednarska - członkini Szkolnego Zespołu Wspierania Uzdolnień oraz uczennice: Kinga Piątek (przedstawicielka SP) i Monika Pereira-Mojsa (przedstawicielka gimnazjum).

Czytaj więcej: Certyfikat „Wars i Sawa” znów w naszych rękach!