• 1 Rekrutacja 2018/2019
    *** Ważne terminy związane z naborami *** >>> 6 czerwca 2018 r.(środa) o godz. 17.00 w sali gimnastycznej - zebranie informacyjne dotyczące przyszłych klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych. ZAPRASZAMY !

Wieczorek poetycki

Na zakończenie cyklu zajęć świetlicowych pod hasłem  „Polska, tu żyję” odbył się konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej.

29 maja laureaci konkursu wystąpili na wieczorku poetyckim. Oto oni:

Dzień Mamy

Dzień Mamy.

Czerwony Kapturek

W środę, 23.05.2018 r. w auli odbyło się wielkie wydarzenie - na scenę wkroczyli aktorzy z Teatru Świetliczaków i przedstawili zebranym gościom sztukę pt. "Czerwony Kapturek".

Reżyserem spektaklu była p. Katarzyna Zaręba. Przepiękne dekoracje oraz kukiełki mogliśmy podziwiać dzięki p. Alicji Dobrowolskiej.

Czytaj więcej: Czerwony Kapturek

Sportowa Wiosna Praskich Świetlic

Dnia 09.05.2018 w hali DOSiR przy ul. Jagiellońskiej już po raz XIX odbyła się dzielnicowa impreza Sportowa Wiosna Praskich Świetlic organizowana przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 50 im. Królowej Jadwigi.

Czytaj więcej: Sportowa Wiosna Praskich Świetlic

Zbiórka zabawek do świetlicy szkolnej

Jest nam bardzo miło poinformować, że w zorganizowanej w lutym zbiórce gier, puzzli i innych zabawek nasze zbiory powiększyły się o 73 gier planszowych i 38 szt puzzli, 21 książek oraz wiele innych cennych drobiazgów - laleczek Barbie, koników Ponny, pluszaków itp.

Jeszcze raz wszystkim zaangażowanym SERDECZNIE DZIĘKUJEMY w imieniu dzieci zapisanych do świetlicy oraz p. Dominiki Downarowicz i p. Karoliny Płatek.

Zimowe drzewko

Prace plastyczne w postaci wyklejanki z folii aluminiowej są dla dzieci szczególnie atrakcyjne przez możliwość użycia niezwykłego materiału plastycznego. Folia jest miękka, łatwo się formuje, można ją ciąć, odrywać, zwijać, zgniatać itp.

Poniżej prezentujemy piękne krajobrazy - zimowe drzewa w wykonaniu naszych wyjątkowo zdolnych pierwszoklasistów z użyciem tego właśnie materiału :)

Turniej Dobble

W ostatnim czasie rozegraliśmy świetlicowy Turniej Dobble dla klas pierwszych.

Cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Chęć udziału zgłosiło 44 uczniów. Dzieci wspaniale bawiły się, ćwicząc przy okazji koordynację wzrokowo-słuchową i refleks.

Prezentujemy wyniki: Mistrzem turnieju okazała się Amelia Rząsa z kl. 1c. Na podium uplasowały się również: Michalina Borowik - kl. 1d, zajmując zaszczytne 2 miejsce oraz Julia Lewczak z 1a, osiągając miejsce 3. Zwyciężczyniom gratulujemy!

Zajęcia plastyczne w 1 A i 1 B

Piątkowy poranek to czas wytężonej pracy. Tym razem malowaliśmy na folii w niecodzienny sposób wykorzystujac stoliki. Chyba wszyscy już tęsknią za latem bo przeważała tematyka wakacyjna. Dobrze się bawiliśmy, a prace pięknie prezentują się w naszej sali.

Kolorowo spędzamy czas

Świetliczaki kolorowo żegnają karnawał, na zajęciach sportowych bawiliśmy się za pomocą chusty animacyjnej.

Był "Rekin", "Calineczka", ale i tak najfajniejsza była "Burza na morzu". Bardzo dobrze się bawiliśmy, trzeba to będzie powtórzyć.

Bałwan z papieru

Śniegu nie ma za oknem, ale zima w pełni. Podczas zajęć plastycznych klasy 1 A i 1 B postanowiły "ulepić bałwana" -  szkoda tylko, że jedynie z papieru...

Zajęcia sportowe

Zapraszamy na zajęcia sportowe w poniedziałki od 9.45 do 10.30 oraz w czwartki od godziny 14.25 do 15.15.

Jasełka w świetlicy

W okresie przedświątecznym dzieci uczestniczące w zajęciach teatralnych przygotowały i przedstawiły w świetlicy jasełka.