• 1 Rekrutacja 2018/2019
    *** Ważne terminy związane z naborami *** >>> 6 czerwca 2018 r.(środa) o godz. 17.00 w sali gimnastycznej - zebranie informacyjne dotyczące przyszłych klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych. ZAPRASZAMY !

Czerwony Kapturek

W środę, 23.05.2018 r. w auli odbyło się wielkie wydarzenie - na scenę wkroczyli aktorzy z Teatru Świetliczaków i przedstawili zebranym gościom sztukę pt. "Czerwony Kapturek".

Reżyserem spektaklu była p. Katarzyna Zaręba. Przepiękne dekoracje oraz kukiełki mogliśmy podziwiać dzięki p. Alicji Dobrowolskiej.

Na widowni zasiadły dzieci ze świetlicy, oddziałów przedszkolnych, a także nauczyciele świetlicy oraz rodzice występujących dzieci.

Spektakl był bogaty w tematyczne piosenki oraz garść humoru. Uczniowie z zaciekawieniem patrzyli na aktorów ze świetlicy, jak pięknie grają i recytują swoje role. Dzieci w skupieniu oglądały ich talenty aktorskie. Bacznie obserwowały losy Czerwonego Kapturka, Wilka i Babci!

Przedstawienie zostało bardzo dobrze odebrane, wszystkim się bardzo podobało! Zostało nagrodzone gromkimi brawami. Z bukietami kwiatów pospieszyli rodzice występujących dzieci z klas pierwszych wręczając p. Kasi i p. Ali za zaangażowanie i trud włożony w spektakl. Aktorzy również zostali nagrodzeni. Piękna sztuka, prosimy o więcej! J.Ż.

Zbiórka zabawek do świetlicy szkolnej

Jest nam bardzo miło poinformować, że w zorganizowanej w lutym zbiórce gier, puzzli i innych zabawek nasze zbiory powiększyły się o 73 gier planszowych i 38 szt puzzli, 21 książek oraz wiele innych cennych drobiazgów - laleczek Barbie, koników Ponny, pluszaków itp.

Jeszcze raz wszystkim zaangażowanym SERDECZNIE DZIĘKUJEMY w imieniu dzieci zapisanych do świetlicy oraz p. Dominiki Downarowicz i p. Karoliny Płatek.

Zimowe drzewko

Prace plastyczne w postaci wyklejanki z folii aluminiowej są dla dzieci szczególnie atrakcyjne przez możliwość użycia niezwykłego materiału plastycznego. Folia jest miękka, łatwo się formuje, można ją ciąć, odrywać, zwijać, zgniatać itp.

Poniżej prezentujemy piękne krajobrazy - zimowe drzewa w wykonaniu naszych wyjątkowo zdolnych pierwszoklasistów z użyciem tego właśnie materiału :)

Turniej Dobble

W ostatnim czasie rozegraliśmy świetlicowy Turniej Dobble dla klas pierwszych.

Cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Chęć udziału zgłosiło 44 uczniów. Dzieci wspaniale bawiły się, ćwicząc przy okazji koordynację wzrokowo-słuchową i refleks.

Prezentujemy wyniki: Mistrzem turnieju okazała się Amelia Rząsa z kl. 1c. Na podium uplasowały się również: Michalina Borowik - kl. 1d, zajmując zaszczytne 2 miejsce oraz Julia Lewczak z 1a, osiągając miejsce 3. Zwyciężczyniom gratulujemy!

Zajęcia plastyczne w 1 A i 1 B

Piątkowy poranek to czas wytężonej pracy. Tym razem malowaliśmy na folii w niecodzienny sposób wykorzystujac stoliki. Chyba wszyscy już tęsknią za latem bo przeważała tematyka wakacyjna. Dobrze się bawiliśmy, a prace pięknie prezentują się w naszej sali.

Kolorowo spędzamy czas

Świetliczaki kolorowo żegnają karnawał, na zajęciach sportowych bawiliśmy się za pomocą chusty animacyjnej.

Był "Rekin", "Calineczka", ale i tak najfajniejsza była "Burza na morzu". Bardzo dobrze się bawiliśmy, trzeba to będzie powtórzyć.

Bałwan z papieru

Śniegu nie ma za oknem, ale zima w pełni. Podczas zajęć plastycznych klasy 1 A i 1 B postanowiły "ulepić bałwana" -  szkoda tylko, że jedynie z papieru...

Zajęcia sportowe

Zapraszamy na zajęcia sportowe w poniedziałki od 9.45 do 10.30 oraz w czwartki od godziny 14.25 do 15.15.

Jasełka w świetlicy

W okresie przedświątecznym dzieci uczestniczące w zajęciach teatralnych przygotowały i przedstawiły w świetlicy jasełka.

Kiermasz świąteczny

W czwartek, 14.12.2017 r. w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny, na którym dzieci sprzedawały ozdoby świąteczne.

Świetlicowe jasełka

14 grudnia odbyły się świetlicowe jasełka. Przygotowały je dzieci z kasy III a i z klasy I a pod kierunkiem p. Małgorzaty Matuszewskiej i p. Karoliny Płatek. Dzieci bardzo starannie przygotowały się do przedstawienia. Wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Przygotowanie do kiermaszu

Święta za pasem, więc prace w klasach pierwszych idą pełną parą. W tym roku zajmujemy się obróbka drewna oraz tworzeniem kartek.