Zimowe prace plastyczne

Klasy 1A i 1D podczas zajęć plastycznych w styczniu i lutym wykonywały zimowe prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych metod. Wszystkie prace tworzą wspaniałą dekorację w naszej sali świetlicowej.

Frączek, Ściślak

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Dzieci z klas 1A i 1D w ramach zajęć świetlicowych wzięły udział w X-tej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Akademia Bezpiecznego Puchatka". Zajęcia obejmowały tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w internecie. Podsumowaniem akcji było wypełnienie Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa weryfikującego zdobytą przez dzieci wiedzę.

Ściślak M., Frączek A.

Dzień Babci i Dziadka

21 i 22 stycznia to wyjątkowe dni, w które dzieci mogą podziękować swoim dziadkom za wszystko, co dobrego od nich otrzymują.

Dzieci z kl. 1A i 1D wykonywały serduszka z masy porcelanowej, które wręczą osobiście składając życzenia.

M. Ściślak, A. Frączek

Prace plastyczne w sali 2

Prace plastyczne w sali 2:

Kolorowanka XXL praca grupowa

Kolorowanka XXL praca grupowa:

Kiermasz

Chwilę przed rozpoczęciem kiermaszu świątecznego - tak wyglądały nasze stoiska:

Lekcja biblioteczna

W trwającym roku szkolnym poznajemy różne zawody - był już nauczyciel, strażnik miejski i policjant. W listopadzie poznawaliśmy tajniki pracy bibliotekarza.

Udaliśmy się więc z klasą 1 A do Publicznej Biblioteki przy ul. Ząbkowskiej. Oglądaliśmy kolorowe książki, a panie bibliotekarki opowiadały nam o swojej pracy.

Dzieci na koniec spotkania dzieci otrzymały mały upominek oraz zapewniły, że będą często odwiedzać bibliotekę.

W krainie mydełek

Przygotowania do kiermaszu idą pełną parą, odliczamy już dni do godziny zero, a klasy 1A i 1D tworzyła swoje własne mydełka. Wzbogacimy tym pomysłem kiermaszową ofertę, a my nauczyliśmy się, jak zrobić mydełko i jak je zapakować. Wszystkie pięknie pachną więc zapraszamy 13 grudnia! A.Frączek

Mikołajkowa twórczość

Nie mogłoby być Mikołajek bez św.Mikołaja, my zrobiliśmy sobie własnych. Klasy 1A i 1D realizowała się plastycznie w czwartkowy poranek. Każda praca była piękna, a uśmiech dziecka bezcenny! Może św. Mikołaj doceni nasz trud i dorzuci coś extra pod poduszkę :) A. Frączek

Choinkowy czas

Klasy 1A i 1D podczas zajęć świetlicowych tworzyły swoje własne niecodzienne ozdoby świąteczne pod opieką A.Frączek. Ostateczne efekty pracy będzie można podziwiać podczas Kiermaszu - 13 grudnia.

Policjant

Dnia 28 listopada 2018 w ramach cyklu "Poznajemy zawody" odwiedziła nas pani policjantka. Kolorowo opowiadała  o swojej pracy. Dzieci przypomniały sobie alarmowe numery telefoniczne, oglądały kajdanki, odznakę policjanta. Na koniec p. policjantka obejrzała efekty konkursu plastycznego "Policjant w akcji". Dzieci były bardzo zadowolone z tego spotkania.

Przygotowania do kiermaszu czas START

Uczniowie z klasy 1 D wraz z p. Małgosią Ściślak w ramach zajęć świetlicowych wykonali ozdoby z masy porcelanowej, które będą wykorzystane do tworzenia wianuszków. Natomiast p. Ala Dobrowolska z uczniami klas drugich wykonywali kokardki na widelcu…