^Do góry
 • 1 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem gimnazjum sportowego i klas sportowych w szkole podstawowej. Wśród naszych absolwentów są m.in.wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu.Od wielu lat przy szkole prężnie działa klub UKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@zsp50.waw.pl, ul. Jagiellonska 7, 03-721 Warszawa
baner

Świetlica

Zimowe prace plastyczne

Klasy 1A i 1D podczas zajęć plastycznych w styczniu i lutym wykonywały zimowe prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych metod. Wszystkie prace tworzą wspaniałą dekorację w naszej sali świetlicowej.

Frączek, Ściślak

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Dzieci z klas 1A i 1D w ramach zajęć świetlicowych wzięły udział w X-tej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Akademia Bezpiecznego Puchatka". Zajęcia obejmowały tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w internecie. Podsumowaniem akcji było wypełnienie Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa weryfikującego zdobytą przez dzieci wiedzę.

Ściślak M., Frączek A.

Dzień Babci i Dziadka

21 i 22 stycznia to wyjątkowe dni, w które dzieci mogą podziękować swoim dziadkom za wszystko, co dobrego od nich otrzymują.

Dzieci z kl. 1A i 1D wykonywały serduszka z masy porcelanowej, które wręczą osobiście składając życzenia.

M. Ściślak, A. Frączek

Prace plastyczne w sali 2

Prace plastyczne w sali 2:

 

Kolorowanka XXL praca grupowa

Kolorowanka XXL praca grupowa:

Kiermasz

Chwilę przed rozpoczęciem kiermaszu świątecznego - tak wyglądały nasze stoiska:

Lekcja biblioteczna

W trwającym roku szkolnym poznajemy różne zawody - był już nauczyciel, strażnik miejski i policjant. W listopadzie poznawaliśmy tajniki pracy bibliotekarza.

Udaliśmy się więc z klasą 1 A do Publicznej Biblioteki przy ul. Ząbkowskiej. Oglądaliśmy kolorowe książki, a panie bibliotekarki opowiadały nam o swojej pracy.

Dzieci na koniec spotkania dzieci otrzymały mały upominek oraz zapewniły, że będą często odwiedzać bibliotekę.

W krainie mydełek

Przygotowania do kiermaszu idą pełną parą, odliczamy już dni do godziny zero, a klasy 1A i 1D tworzyła swoje własne mydełka. Wzbogacimy tym pomysłem kiermaszową ofertę, a my nauczyliśmy się, jak zrobić mydełko i jak je zapakować. Wszystkie pięknie pachną więc zapraszamy 13 grudnia! A.Frączek

Mikołajkowa twórczość

Nie mogłoby być Mikołajek bez św.Mikołaja, my zrobiliśmy sobie własnych. Klasy 1A i 1D realizowała się plastycznie w czwartkowy poranek. Każda praca była piękna, a uśmiech dziecka bezcenny! Może św. Mikołaj doceni nasz trud i dorzuci coś extra pod poduszkę :) A. Frączek

Choinkowy czas

Klasy 1A i 1D podczas zajęć świetlicowych tworzyły swoje własne niecodzienne ozdoby świąteczne pod opieką A.Frączek. Ostateczne efekty pracy będzie można podziwiać podczas Kiermaszu - 13 grudnia.

Policjant

Dnia 28 listopada 2018 w ramach cyklu "Poznajemy zawody" odwiedziła nas pani policjantka. Kolorowo opowiadała  o swojej pracy. Dzieci przypomniały sobie alarmowe numery telefoniczne, oglądały kajdanki, odznakę policjanta. Na koniec p. policjantka obejrzała efekty konkursu plastycznego "Policjant w akcji". Dzieci były bardzo zadowolone z tego spotkania.

Przygotowania do kiermaszu czas START

Uczniowie z klasy 1 D wraz z p. Małgosią Ściślak w ramach zajęć świetlicowych wykonali ozdoby z masy porcelanowej, które będą wykorzystane do tworzenia wianuszków. Natomiast p. Ala Dobrowolska z uczniami klas drugich wykonywali kokardki na widelcu…