• 1 Witamy w Zespole Szkół nr 45
    Zapraszamy do Gimnazjum Sportowego nr 57 im. Królowej Jadwigi o profilach: koszykówka, pływanie i taniec oraz do Szkoły Podstawowej nr 50 im. Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi. Prowadzimy również oddział przedszkolny.
  • 2 Szkoła z tradycjami
    Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Od roku 2003 stanowi Zespół Szkół nr 45. Patronką szkoły podstawowej oraz gimnazjum jest Królowa Jadwiga. W 2008 roku kończy się remont i rozbudowa budynku - cała placówka zostaje odnowiona, a w nowej części powstają m.in. pracownia komputerowa i biblioteka z centrum multimedialnym, stołówka, sale lekcyjne, aula, sekretariat, nowe szatnie oraz oszklony, przestronny hol.
    Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem gimnazjum sportowego i klas sportowych w szkole podstawowej. Wśród naszych absolwentów są m.in.wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu.Od wielu lat przy szkole prężnie działa UKS „Jagiellonka”.
    Obecnie w naszym zespole szkół funkcjonują 2 oddziały przedszkolne /klasy "0"/ oraz 14 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
    Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie szkoły.

Klasy sportowe

W szkole  podstawowej prowadzone są klasy sportowe o profilach:

• od klasy I do VI o profilu pływanie dziewcząt i chłopców,
  • od klasy IV do klasy VI o profilu ogólnosportowym z ukierunkowaniem na koszykówkę i gry zespołowe.

W gimnazjum prowadzone są klasy sportowe o profilu:

• koszykówka dziewcząt i chłopców,
  • pływanie dziewcząt i chłopców,
  • taniec dziewcząt i chłopców.

Program nauczania w klasach sportowych to:

• przedmioty kształcenia ogólnego (j. polski, j. angielski, j. niemiecki, matematyka, geografia, fizyka, chemia itd.) zgodnie z obowiązującymi planami nauczania,
  • wychowanie fizyczne – 4 godziny tygodniowo,
  • szkolenie sportowe specjalistyczne – 6 godzin tygodniowo - szkolenie sportowe w poszczególnych klasach prowadzone jest w oparciu o opracowane przez nauczycieli – trenerów specjalistyczne programy szkolenia sportowego zatwierdzone przez odpowiednie związki sportowe.

Klasy sportowe szkoły podstawowej:

1c pływanie – wychowawca p.Joanna Radźko, trenerzy: p.Klaudia Płaneta-Cholewa, p.Robert Stankiewicz,

1d pływanie - wychowawca p.Anna Żardecka, trenerzy: p.Joanna Konasiuk, p.Klaudia Płaneta - Cholewa,

2c pływanie – wychowawca p.Sabina Sabadasz, trenerzy: p.Ilona Neuhorn, p.Klaudia Płaneta - Cholewa,

2d pływanie - wychowawca p.Alicja Puszcz, trenerzy: p.Robert Stankiewicz, p. Klaudia Płaneta - Cholewa,

3c pływanie - wychowawca p.Małgorzata Miecznikowska, trenerzy: p.Ilona Neuhorn, p.Joanna Konasiuk,

4c pływanie - wychowawca p.Ilona Neuhorn, trenerzy: p.Wojciech Kobylarczyk, p.Ilona Neuhorn,

4d ogólnosportowa - wychowawca p.Agnieszka Jaworska, trenerzy: p.Anna Kozłowska, p.Maciej Ciesielski,

5c pływanie – wychowawca p.Hanna Sawicka, trenerzy: p.Anetta Bugaj, p.Krzysztof Klepko,

5d ogólnosportowa - wychowawca p.Tomasz Trzciński, trenerzy: p. Małgorzata Zaroń, p.Marcin Balicki

6c pływanie – wychowawca p.Kamila Piętak, trenerzy: p.Anetta Bugaj, p.Krzysztof Klepko

6d ogólnosportowa – wychowawca p.Ewa Kaftańska, trenerzy: p.Andrzej Fus, p.Maciej Ciesielski, p.Marcin Balicki,