^Do góry
 • 1 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem gimnazjum sportowego i klas sportowych w szkole podstawowej. Wśród naszych absolwentów są m.in.wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu.Od wielu lat przy szkole prężnie działa klub UKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@zsp50.waw.pl, ul. Jagiellonska 7, 03-721 Warszawa
baner

Spotkanie z ekspertem przygotowania motorycznego

Jako władze klubu i trenerzy dostrzegamy potrzebę wprowadzenia rozwiązań mających na celu wspieranie naturalnego procesu rozwoju motoryczności dzieci i młodzieży.

Biorąc pełną odpowiedzialność za przygotowanie fizyczne tych dzieciaków chcemy stworzyć optymalny system treningowy, który oprócz kształtowania umiejętności pływackich uwzględni wszystkie potrzeby ruchowe naszych zawodników.
W tym celu nawiązaliśmy współpracę z ekspertem w dziedzinie motoryki, który na co dzień pracuje ze sportowcami i posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie kształtowania zdolności motorycznych. Dorian Łomża jest trenerem przygotowania motorycznego, który odpowiada bezpośrednio za przygotowanie fizyczne wielu polskich olimpijczyków. Współpracuje również z jedną z najnowocześniejszych klinik ortopedycznych w Polsce zajmującą się profilaktyką kontuzji wśród sportowców – Carolina Medical Center. Jako władze klubu chcielibyśmy wykorzystać wiedzę Doriana i przełożyć ją na stworzenie systemu, pozwalającego naszym zawodnikom trenować jak najbardziej profesjonalnie.
Współpracę rozpoczęliśmy od szkolenia kadry trenerskiej poruszające problematykę braku treningu uzupełniającego i wczesnej specjalizacji wśród dzieci w wieku szkolnym. Zdając sobie sprawę, iż sam trening pływacki nie zaspakaja wszystkich potrzeb ruchowych dziecka, chcemy stworzyć system, w którym wprowadzając odpowiedni trening funkcjonalny i siłowy, na poszczególnych etapach rozwoju dziecka, rozwijajmy jego podstawowo zdolności motoryczne, których wysoki poziom wpłynie pozytywnie na trening pływacki i osiągane wyniki sportowe.

Za jeden z priorytetów założyliśmy indywidualizację procesu treningowego w oparciu o baterię testów jakimi systematycznie będą poddawani młodzi zawodnicy. Proces dojrzewania u dzieci jest bardzo osobniczy, dlatego też dostrzegamy potrzebę indywidualnego podejścia do każdego z nich.
Kluczowe jest dla nas również działanie, mające na celu minimalizowanie ryzyka wystąpienia kontuzji u dzieci. W tym celu opracowujemy odpowiednie ćwiczenia funkcjonalne, które dostosowane do potrzeb dyscypliny, wdrażane będą już w klasach 1-3.
Wierzymy głęboko, że wprowadzenie tego systemu zaowocuje wzrostem poziomu sportowego naszych zawodników oraz licznymi medalami podczas zawodów pływackich, czego życzę sobie, trenerom, dzieciakom oraz ich rodzicom.

Krzysztof Klepko
MKS Jagiellonka