Pedagog

„Kierowanie rozwojem dzieci przy pomocy dobrego ich wychowania jest sztuką niełatwą,

ale przecież łatwiej jest od razu wychować dzieci dobrze, niż naprawiać skutki złego wychowania"

Anton Makarenko

GODZINY PRACY PEDAGOGÓW

W ROKU SZKOLNYM 2018/19

mgr Edyta Szczepańska Turker

mgr Iwona Łaska

Poniedz.

Kontakt:

tel.  22 670- 42-20

AKTUALNOŚCI

•  Informujemy, że wnioski na stypendium socjalne można składać w pokoju pedagoga w nieprzekraczalnym terminie do 17 września!!

• informujemy, że rejonową poradnią naszej szkoły jest Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna nr 5 , która znajduje się przy ul. Otwockiej 3. Możecie Państwo zgłaszać się tam w celu diagnozy dziecka, uzyskania konsultacji, porady, a także na zajęcia oferowane przez Poradnię.

Numer telefonu 22 619 01 94

Psycholog opiekujący się naszymi uczniami to:

p.  Rafał Cybulski

WYDATKI KWALIFIKOWANE DO STYPENDIUM SZKOLNEGO

1.Całkowita lub częściowa refundacja kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych, rozwijających, wykraczających poza zajęcia realizowane w szkole   w ramach planu nauczania, także udziału w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą:

2. Płatne zajęcia lekcyjne oraz pozalekcyjne o charakterze edukacyjnym tj. wycieczki szkolne (Zielone szkoły, obozy sportowe dla uczniów z klas sportowych), korepetycje, kursy nauki języków obcych, informatyki, zajęcia sportowe, w tym na basenie, nauka tańca, nauka gry na instrumentach muzycznych, wycieczki szkolne (Zielone Szkoły, obozy sportowe dla uczniów z klas sportowych)

3.Całkowita lub częściowa refundacja kosztów związanych z pobieraniem nauki:

• zakup książek dydaktycznych tj.: lektury, vademecum, kompendium, słowniki, atlasy,

• encyklopedie, tablice matematyczne, chemiczne, fizyczne i astronomiczne, mapy, globusy

oraz inne publikacje o charakterze edukacyjnym na różnych nośnikach, np. edukacyjne

programy komputerowe - jeśli są to wydatki związane z zajęciami szkolnymi obligatoryjnie

wymagane przez szkołę;

• pomoce dydaktyczne i przybory szkolne tj.: tornister lub plecak szkolny, torba szkolna,

kalkulator, piórnik, przybory geometryczne, zeszyty, bloki rysunkowe, gumki, temperówki, taśma klejąca, klej, korektor, długopisy, ołówki, kredki, cyrkle, pisaki, farby i inne przybory związane z zajęciami szkolnymi;

• opłata za Internet, jeśli program nauczania ucznia przewiduje korzystanie z Internetu;

4. Strój sportowy wymagany w procesie edukacji, tj.:

odzież sportowa:

spodenki sportowe – maks. 1 szt. w semestrze,

koszulki sportowe – maks. 2 szt. w semestrze,

skarpetki/podkolanówki na zajęcia w-f – maks. 2 pary w semestrze,

dres –maks. 1 komplet w semestrze – czyli spodnie dresowe i bluza,

kąpielówki – maks. 1 szt. na semestr,

kostium pływacki – maks. 1 szt. na semestr,

czepek – maks. 1 szt. na semestr,

okulary pływackie – maks. 1 szt. na semestr.,

obuwie sportowe maksymalnie 1 para na semestr: typu: tenisówki, halówki, trampki lub adidasy,

klapki na basen – maks. 1 para;

5. Zakup tabletu, komputera (stacjonarny, laptop, notebook), pendrive, programów edukacyjnych, oprogramowania, części do komputera (np. monitor, drukarka, urządzenie wielofunkcyjne, myszka, klawiatura, również papier do drukarki, tusz/toner, inne niezbędne do właściwego wykorzystania sprzętu komputerowego)

6. Zakup biurka do nauki, krzesła oraz lampki na biurko

7. Zakup okularów korekcyjnych

8. Inne artykuły niezbędne do nauki w poszczególnych rodzajach i typach szkół

Kwota przeznaczona na zakup stroju sportowego nie może przekroczyć 1/3 kwoty przyznanego

stypendium.

Opinia Ministerstwa Edukacji   Narodowej:

„…Obuwie i odzież mogą stanowić pomoc o charakterze edukacyjnym jedynie w sytuacji, gdy wiążą się w sposób oczywisty i bezpośredni z procesem edukacji ucznia (np. kimono dla ucznia trenującego karate). Natomiast zakup codziennej odzieży lub obuwia, umożliwiającego uczniowi dotarcie do szkoły (kurtka, buty) leży w kompetencjach resortu polityki społecznej i nie powinien być finansowany w ramach stypendium szkolnego.

Uczniowie mogą się zgłaszać do pedagoga szkolnego:

· gdy nie radzą sobie z nauką, chcą pomocy i rady z tym związanej,

· gdy ktoś naruszy ich prawa,

· gdy ktoś stosuje wobec nich przemoc fizyczną lub psychiczną,

· gdy potrzebują pomocy i rady,

· gdy chcą porozmawiać z kimś życzliwym.

Rodzice uczniów mogą oczekiwać pomocy w rozwiązaniu

sytuacji problemowej, dotyczącej ich dziecka:

· trudności w nauce bądź niepowodzenia szkolne dziecka – możliwość rozpoznania przyczyn kłopotów w nauce, poprzez kontakt z poradnią psychologiczno-pedagogiczną, diagnozującą przyczyny niepowodzeń szkolnych, deficyty rozwojowe dzieci,

· problemy z zachowaniem dziecka (zmiany zachowania dziecka, problemy dziecka z rówieśnikami).