Finał "Akcja pocztówka"

W październiku dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 B i 0 C wysłały kartki do kolegów przedszkolaków z innych miejscowości.

Ku naszemu zaskoczeniu prawie wszystkie placówki odpisały nam! Dostaliśmy pocztówki z różnych regionów Polski, a także listy i kartki świąteczne.

Najciekawszy był list ze Śląska, gdzie wychowawczynie grupy maluszków napisały nam wiersz "Pan Hilary" - właśnie po śląsku! Radości z czytania i słuchania było co niemiara!

Dla przypomnienia: akcja ta była bardzo zorganizowana. Dzieci przynosiły w październiku pocztówki z widokiem Warszawy wraz ze znaczkiem, a wychowawczynie na różnych forach internetowych szukały chętnych nauczycieli i przedszkolaków do wymiany pocztówkowej. Więcej informacji o akcji --> tutaj.

Dzięki "Akcja pocztówka" dzieci dowiedziały się, jak adresować pocztówkę, jaki znaczek należy przykleić. Poznały 16 województw i ich największe skarby i miasta.

Zapraszamy do oglądania wszystkich otrzymanych pocztówek i listów - galeria znajduje się na tablicy, tuż przy wejściu do oddziałów przedszkolnych na parterze. Warto!

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Copyright © 2013. Oddział Przedszkolny Rights Reserved.