^Do góry
Get Adobe Flash player

Aktualności

Wigilia klasowa 0 A

Środa, 12.12.2017 r. to był dzień bardzo uroczysty dla klasy 0 A.

Wszyscy elegancko ubrani przyszliśmy do szkoły. Po zajęciach dotyczących tradycji świąt Bożego Narodzenia - mogliśmy przystąpić do działania. Pani pięknie nakryła stół, a dzieci już nie mogły doczekać się wspólnego posiłku...

Przed wigilią dzieci dowiedziały się o tradycji świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie wiedzą, ile potraw powinno znaleźć się na wigilijnym stole, że należy zostawić puste nakrycie dla strudzonego wędrowca, a wśród potraw wigilijnych nie może zabraknąć opłatka, karpia, barszczu i... pierogów! "I śledzi, proszę pani!".

Na początku wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i pożyczyliśmy wszystkiego dobrego na święta i przyszły Nowy Rok. Kiedy zasiedliśmy wszyscy do stołu - w tle było słychać kolędy, aż nastąpił długo oczekiwany moment - jedzenie wyśmienitych słodkości. Dzieci wraz z rodzicami przygotowali prawdziwe pyszności! Największym powodzeniem cieszyły się wypieki Hani i Ignasia, ciasteczka Leo zrobiły furorę, a także babeczki Kasjana... Odważne dzieci spróbowały krokietów Wiktorii i sajgonek Adasia. Długo by wymieniać - wszystko było pyszne! Każdy przyniósł coś, co uwielbia i chce się podzielić z innymi. Uczniowie chwalili wzajemnie swoje wypieki i przyniesione słodkości.

Bardzo żałujemy, że w tej uroczystości nie mogła wziąć udziału Pani Edyta. Życzymy naszej Pani szybkiego powrotu do zdrowia (bo bardzo, bardzo tęsknimy!) i wszelkiej pomyślności.

Bardzo dziękujemy Rodzicom, którzy przygotowali dla naszych dzieci prawdziwą ucztę. Słodkości i picia starczy jeszcze na jutro. Jeszcze raz dziękujemy serdeczne. Wesołych Świąt!

 

Joanna Żołędziewska

Czytaj więcej: Wigilia klasowa 0 A

Konkurs na najdłuższy łańcuch

W piątek, 07.12.2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0 A wzięły udział w klasowym konkursie.

Uczniowie zostali podzieleni na trzy pięcioosobowe drużyny. W każdej grupie został wybrany kapitan. Zespoły otrzymały kolorowe paseczki do wycięcia z wyprawki, a także kolorowy papier do ew. uzupełnienia papierniczego zapasu. Zadaniem dzieci było za pomocą kleju stworzenie najdłuższego łańcucha świątecznego. Uczniowie w zespołach pracowali samodzielnie, w pełnym skupieniu i zaangażowaniu, by na koniec zadania złączyć indywidualne łańcuchy w jeden wspólny!

Podczas mierzenia świątecznych ozdób wszyscy wstrzymali oddech! Zwyciężyła drużyna Hani J. Na II miejscu znalazła się drużyna Igora, później drużyna Hani Ż. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody za udział w konkursie - miarkę i/lub piracką skrzynię do sklejenia!

Łańcuchy pięknie wyglądają połączone w naszej sali. Już niedługo święta!

 

Edyta Krajewska i Joanna Żołędziewska

Czytaj więcej: Konkurs na najdłuższy łańcuch

Odwiedziny św. Mikołaja

We środę, 06.12.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedził św. Mikołaj!

Dzieci z klasy 0 A były tego dnia wyjątkowo grzeczne, pięknie ubrane na czerwono, na główkach miały czapeczki - wyglądały jak elfy św. Mikołaja.

Uczniowie wrócili ze śniadania, kiedy to nagle usłyszeli "zaczarowany" dzwoneczek... Na ich buziach zagościł uśmiech, a emocje sięgnęły zenitu. Już wiedzieli, że nasz Gość jest blisko! Nagle drzwi do klasy otworzyły się i dzieci zobaczyły...

Uczniowie byli zachwyceni św. Mikołajem i jego Pomocnikami! Dzieci zaśpiewały kolędę i piosenkę o Mikołaju. Wyjątkowy Gość miał białą brodę, czerwone ubranie i worek z prezentami. Uczniowie dostali upominki, dziękując za piękne prezenty.

Po wizycie gościa z dalekiej północy okazało się, że uczniowie dostali klocki! Jaka była radość! Układając łamigłówki dzieci cieszyły się z upominku, a także oddali się temu wyjątkowemu dniu i z wychowawcą obejrzeli "Opowieść Wigilijną Myszki Miki".

Do klasy 0 B również zawędrował Mikołaj i wręczył dzieciom prezenty.

 

Edyta Krajewska i Joanna Żołędziewska

Czytaj więcej: Odwiedziny św. Mikołaja

Choinki piękne jak las

W środę, 05.12.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych ubrały choinki w swoich klasach.

Z początkiem tygodnia dzieci z zerówek poczuły magię i... zapach świąt. Nie tylko dlatego, że na podwieczorek z obiadów dostawały mandarynki, ale również wykonały prace plastyczne związane z nadchodzącymi świętami. Uczniowie ubrali drzewka w swoich klasach. Dzieci zawieszały na choince bombki, które przyniosły do szkoły oraz ozdoby, które zrobiły własnoręcznie na zajęciach.

Choinki wyglądają pięknie! W sali czuć zapach zbliżającego się Bożego Narodzenia.

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych 

Czytaj więcej: Choinki piękne jak las

Ubieranie choinki

W środę, 05.12.2018 r. dzieciom z oddziałów przedszkolnych przypadł zaszczyt ubrania choinki - na naszym szkolnym korytarzu.

Uczniowie z klas 0 A i 0 B podczas lekcji wyszli na korytarz, wybrali najpiękniejsze bombki i zaczęli wieszać na drzewku. Nauczycielki pomogły dzieciom powiesić ozdoby na wyższych gałązkach, gdzie dzieci nie dosięgały. Choinka na korytarzu prezentuje się pięknie. Dodatkowo ozdabiają ją łańcuchy, a zapach żywego drzewka czuć na całym parterze.

Sale lekcyjne i korytarz są już przygotowane na przyjęcie najbardziej wyczekiwanego Ciekawego Gościa... św. Mikołaja! Kto wie, może jutro nas odwiedzi? :)

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Czytaj więcej: Ubieranie choinki

Finał akcji świątecznej "Paczka dla kombatanta"

W listopadzie dzieci z oddziałów przedszkolnych z ogromnym entuzjazmem włączyły się w charytatywne akcje organizowane w naszej szkole.

Wszystkie klasy przygotowały piękne paczki dla kombatantów, w których można było znaleźć rzeczy niezbędne do spędzenia uroczystych świąt. Zerówkowicze wykonali również karty świąteczne dla naszych rodaków mieszkających we Lwowie.

Szanowni Państwo - ta paczka to nasze dzieło! Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i dobre serce, a przede wszystkim rodzicom i opiekunom dzieci, którzy zakupili wylosowane przez dzieci produkty.

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Recital z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

W czwartek, 29.11.2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wystąpiły w recitalu z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie przyszli do szkoły ubrani na galowo, z wypiekami na twarzach czekali na chwilę, w której będą mogli się zaprezentować. W auli gościliśmy dyrekcję, rodziców oraz uczniów naszej szkoły.

Zerówkowicze mówili patriotyczne wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli poloneza, wykonali taniec z chusteczkami do muzyki Fryderyka Chopina, na koniec którego uczniowie stworzyli piękną biało-czerwoną flagę! Później wszyscy zebrani goście w auli razem z naszymi dziećmi zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Uczniowie otrzymali wielkie brawa, a Pani dyrektor Bożena Ragus dziękowała wychowawcom i dzieciom za piękny występ.

W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować zebranym gościom za obecność, Pani Ewie Kulisz za wspaniałą oprawę muzyczną i za naukę dzieci piosenek oraz tańców, pracownikom szkoły za przygotowanie auli.

Uroczyście meldujemy, że zrealizowaliśmy punkty w Międzynarodowym Projekcie "Piękna Nasza Polska Cała": 1, 3, 4, 5, 6*. Tańce będziemy jeszcze mogli podziwiać podczas występu dla Babci i Dziadka :)

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Czytaj więcej: Recital z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W poniedziałek, 26.11.2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0 A obchodziły Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał ponad 100 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!".

W ten piękny i miły dzień dzieciaki z zerówki przyniosły własne misie i inne ukochane maskotki. Tulenia i przytulania nie było końca! Wspólnie z wychowawcą uczniowie bawili się ze swoimi pluszakami w sali przy muzyce. Uczniowie obiecali, że będą bardzo kochali swoje misie, często je przytulali i dbali o futerko. Tego dnia na twarzach dzieci gościł promienny uśmiech. Powstały również piękne prace plastyczne. STO LAT MISIU!

 

Edyta Krajewska i Joanna Żołędziewska

Czytaj więcej: Światowy Dzień Pluszowego Misia

Ciekawy Gość - Strażacy

W piątek, 23.11.2018 r. gościliśmy w zerówce strażaków z Państwowej Staży Pożarnej.
 
Podczas pouczającego spotkania strażacy przybliżyli wiedzę na  temat ich pracy, zaprezentowali sprzęt oraz specjalne ubrania ochronne. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie same zadawały mnóstwo pytań.
 
Następnie wyszliśmy na teren boiska szkolnego, by przyjrzeć się z bliska jak wygląda prawdziwy wóz strażacki.  Dzieci z wielką radością chciały przymierzyć ubiór strażaka, hełm oraz wejść do środka wozu, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami oraz wręczeniem laurek.

Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Czytaj więcej: Ciekawy Gość - Strażacy

Wycieczka do Fabryki Bombek

W czwartek, 22.11.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły Fabrykę Bombek w Wołominie.

Czas wielkiej przygody rozpoczęła podróż wesołym autokarem. Na wejściu przywitał nas pomocnik Świętego Mikołaja. Pierwszym etapem było zwiedzanie produkcji bombek. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się jak pracownicy ze szklanej rurki wydmuchują bombki w zaczarowanym miejscu zwanym "Dmuchalnią".

Następnym etapem produkcji było malowanie bombek azotanem srebra od wewnątrz, malowanie oraz suszenie. Ostatnim etapem było odwiedzenie pracowni Babci Jadzi , która w przepięknym stylu malowała ręcznie każdą bombkę. Dzieci były zachwycone i zniecierpliwione, aby pomalować własną bombkę.

W końcu nadszedł upragniony czas i każdy uczeń mógł stworzyć swoje własne arcydzieło. Zabawy było co nie miara. Sypał się brokat i z każdą chwilą bombki nabierały kolorowych barw.

Na koniec nastąpił słodki poczęstunek – dar od Mikołaja. Wszyscy byli zadowoleni łącznie z paniami jak w misterny sposób powstaje produkcja jednej bombki. Każda z nich wykonana ręcznie przez pełne pasji osoby.

Wycieczkę zakończyliśmy ponowną wesołą podróżą w stronę szkoły. Fabryka Bombek wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Dzięki niej te święta będą wyjątkowe, ponieważ na każdej choince zawiśnie jedyna i niepowtarzalna własnej produkcji bombka.

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Czytaj więcej: Wycieczka do Fabryki Bombek

Lekcja w kinie

W poniedziałek, 19.11.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w lekcji w kinie.

"Skąd są dźwięki tej piosenki? O muzyce w filmach dla dzieci" - taki nosił tytuł lekcji. Dzieci zajęły wygodne miejsca na samej górze sali w Kinie Praha i uważnie brały udział w zajęciach. Przekonały się, jak ważną rolę odgrywa muzyka w filmie. Były zaskoczone, że film pt. "Shrek", który trwa 90 minut zawiera aż.... 75 minut muzyki! Uczniowie odkryli również kim jest taper i jak wygląda jego praca. Poznały kino nieme - czyli jak wyglądały filmy z samego początku powstania kina. W "Piotrusiu i Wilku" uczniowie zobaczyli, jak ważną rolę pełnią instrumenty - każde zwierzę miało przypisany swój instrument! Coś niesamowitego! Na koniec dzieci wspólnie zaśpiewały z Królem Julianem znaną nam wszystkim piosenkę pt. "Wyginam śmiało ciało", a później odsłuchały swojego nagrania. To było fantastyczne!

Po krótkiej przerwie przyszedł czas na seans filmowy. Uczniowie z zapartym tchem śledzili losy "Baleriny". I dziewczęta i chłopcy bardzo wczuwali się w historie bohaterów, które nie były najłatwiejsze. Na koniec było mnóstwo wzruszeń, ale jak to w bajce - wszystko dobrze się skończyło.

Zachwyceni wróciliśmy do szkoły na dalsze zajęcia i pyszny obiad. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych!

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Akcja świąteczna "Paczka dla kombatanta ze Lwowa"

Już od dekady Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość wraz ze współpracującymi szkołami mazowieckimi organizują akcję „Paczka dla kombatanta ze Lwowa oraz Polaków z obwodu lwowskiego”. Polega ona na przygotowaniu paczek żywnościowych i zbiórce pieniędzy, które zostaną przekazane kombatantom i rodakom mieszkającym w okolicach Lwowa z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Każdy oddział przedszkolny kompletuje paczkę, dzisiaj uczniowie losowali produkty.

Mile widziane są:

Czytaj więcej: Akcja świąteczna "Paczka dla kombatanta ze Lwowa"

Copyright © 2013. Oddział Przedszkolny Rights Reserved.