^Do góry
Get Adobe Flash player

Aktualności

Gniazda dla ptaków

W piątek, 05.04.2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wykonały gniazda dla ptaków.

Uczniowie dostali od pań wychowawczyń papierowe foremki na muffiny. Do środka włożyli m.in. sianko, krepinę, gałązki czy piórka, aby ptaszki wykonane przez dzieci z plasteliny miały mięciutko i wygodnie. Obserwując ptaki, które znalazły się w gnieździe możemy zaobserwować różne gatunki ptaków - gile, sikorki, wróble, gołębie czy orły.

Na koniec zajęć, kiedy gniazdo było już gotowe, a ptaszki były w swoim nowym "domku" uczniowie "nakarmili" ziarnami swoje zwierzaki. Od tej pory ptaszki z plasteliny będą mieć nie tylko wygodnie, ale też nie zabraknie im jedzenia.

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Czytaj więcej: Gniazda dla ptaków

Wysiewanie rzeżuchy

W czwartek, 04.04.2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0 A zasiały rzeżuchę na Wielkanoc.

Na początku zajęć dzieci zobaczyły tygodniową rzeżuchę. Ziarenka zmieniły się nie do poznania! Zerówkowiczom trudno było uwierzyć w to, że zielone listki wykiełkowały tak pięknie w tak krótkim czasie. Uczniowie przypomnieli, co potrzebne jest roślinie do życia.

Do kubeczków i doniczek - wszystkie dzieci wkładały nasionka do mokrej już watyByła to nauka cierpliwości i skupienia uwagi podczas brania w palce małych ziarenek. Dzieci zgodnie stwierdziły, że nasionka są miłe w dotyku.

Mamy nadzieję, że nasze roślinki pięknie wykiełkują do Wielkanocy. Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy zaopatrzyli dzieci w potrzebne przybory do pracy.

 

Edyta Krajewska i Joanna Żołędziewska

Czytaj więcej: Wysiewanie rzeżuchy

Obserwacje fasoli

W tym tygodniu w klasie 0 B zagościła mała hodowla fasoli.

Dzieci stale podlewają ziarna i obserwują, co dzieje się z rośliną. Wszyscy jesteśmy ciekawi, "co z niej wyrośnie" :)

 

Justyna Kaim i Monika Wójcik

Dyżur wakacyjny - zapisy elektroniczne

Szanowni Państwo,

Zapisy na dyżur wakacyjny będą prowadzane z wykorzystaniem systemu elektronicznego.

Zgodnie z harmonogramem: od 19 marca od godziny 9.00 do 1 kwietnia 2019 r. do godziny 24:00, pod adresem: https://warszawa-dyzury.pzo.edu.pl zostanie włączona dla rodziców możliwość wprowadzenia wniosków na dyżur wakacyjny.

Zarejestrowany, wydrukowany i podpisany wniosek rodzice składają w dyżurującym przedszkolu/szkole pierwszego wyboru, tj. wskazanym na pierwszej pozycji w pierwszym z wybranych turnusów. Nasza szkoła w tym roku nie prowadzi dyżuru opiekuńczego dla dzieci z oddziałów przedszkolnych, wykaz szkół prowadzące dyżur wakacyjny --> tutaj.

Więcej informacji na temat dyżur --> tutaj.

Ciekawy Gość - Panie Pielęgniarki

Dzisiaj, 15.03.2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły przyszłe Panie Pielęgniarki.

Studentki Uniwersytetu Medycznego przedstawiły wspaniałą prezentację o zawodzie. Dzieci wiedzą teraz dokładnie: kto pracuje w szpitalu, kim jest pielęgniarka i czym się zajmuje, a także gdzie pracuje. Dzieci ochoczo odpowiadały na pytania i były zaciekawione zajęciami.

Panie pokazały uczniom jak należy prawidłowo myć ręce oraz jak robić opatrunek. Na ochotników zgłosili się Hania i Bartek. Na ich dłoniach zagościł profesjonalnie wykonany opatrunek z gazikiem. Dzieci otrzymały sporo informacji na temat strzykawek, gazików, bandaży. Dzieci dostały receptę, dzięki której będą wiedzieć, jak prawidłowo się odżywiać i czerpać z życia wszystko, co najlepsze.

Na koniec wspaniałych zajęć każdy otrzymał od Pań swoją strzykawkę, gazik, naklejkę i kolorową książeczkę. Dzieci były bardzo wdzięczne za upominki. Na karteczkach rysowały same uśmiechnięte buzie na znak, że zajęcia były fantastyczne!

Bardzo dziękujemy naszej Pani Pielęgniarce za zaproszenie Ciekawych Gości oraz Paniom za wspaniałą lekcję. Mamy nadzieję - do zobaczenia!

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Czytaj więcej: Ciekawy Gość - Panie Pielęgniarki

Małymi krokami zbliża się wiosna

Coraz częściej zdarza nam się wyjść na plac zabaw i cieszyć się pięknym i ciepłym słońcem.
 
Ostatnio dzieci z oddziałów przedszkolnych znalazły piękną biedronkę i postanowiły zbudować dla niej dom. Przejęci osamotnieniem owada, chcieli aby miało ono schronienie. Uczniowie wykazali się przy tym talentem budowlano-konstrukcyjnym i pomysłowością.
 
Zajęcia na placu zabaw to nie tylko bieganie i gra w piłkę. Przestrzeń i natura wzbogaca  kreatywność u dzieci i troskę o bezbronne stworzenia.
 
Miejmy nadzieję, że te postawy utrzymają się w przyszłości!

 

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Czytaj więcej: Małymi krokami zbliża się wiosna

Pszczoły

W ubiegłym tygodniu klasa 0 B wprowadziła nową literkę "u".

Pierwszym i najprostszym skojarzeniem był wyraz "ul". Zainspirowani mieszkaniem pszczół postanowiliśmy wykorzystać rolki po papierze toaletowym i stworzyć z nich piękne pszczoły.

Efekty widać na zdjęciu obok. Nauka poprzez zabawę powoduję, iż poznawanie liter staje się przyjemnością, a nie przymusem. Miejmy nadzieję, że dzięki takim pracom, poznawanie kolejnych liter będzie wzbudzało większą ciekawość i chęć do nauki czytania.

 

Justyna Kaim i Monika Wójcik

Dzień Kobiet

Dzisiaj, 08.03.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Dzień Kobiet.

Dziewczynki wraz z Paniami z klasy 0 B zostały obdarowane pięknymi tulipanami. Radość widać na zdjęciu. Dla niektórych naszych małych kobiet były to pierwsze kwiaty od płci przeciwnej - miejmy nadzieję, że nie ostatnie :)

Dziewczynki wraz z Paniami z klasy 0 A zostały obdarowane pysznymi cukierkami przez Leo dżentelmena, który przyniósł cukierki do szkoły. Łakocie miały osłodzić dzień i sprawić, by Dziewczynki czuły się szczęśliwe i wyjątkowe. Serdecznie dziękujemy!

Oprócz pięknych niespodzianek - w ten wyjątkowy dzień chłopcy byli nadzwyczajnie mili dla swoich koleżanek. Po zajęciach dydaktycznych wszystkie dzieci wykonały prezent dla najwspanialszych kobiet na świecie - czyli swoich Mam :) Dzieci w pocie czoła szykowały tulipany dla najpiękniejszych kobiet na świecie. Prace były wspaniałe! Włożyły w to całe serce i wykonały prace najstaranniej jak potrafiły. Wszystkim Pięknym Mamom życzymy uśmiechu i radości w chwili wręczania prezentów przez ich pociechy!

To był bardzo miły i słoneczny dzień!

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Czytaj więcej: Dzień Kobiet

Egzotyczne zwierzęta

W tym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego 0 A rozmawiały o zwierzętach egzotycznych.

Uczniowie poznali m.in. "Zagadki od żyrafy". Dzieci rozwiązywały zagadki, poszerzały swoją wiedzę na temat zwierząt egzotycznych. Rozwijały swoją spostrzegawczość wzrokową oraz słuchową. Dzieci dowiedziały się, że żyrafa to najwyższe zwierzę lądowe żyjące na afrykańskich sawannach. Największym zaskoczeniem była szyja żyrafy, która osiąga aż 5-6 m wysokości.

Dzieci posłuchały też ciekawych opowiadań o psotnej małpce, a także posmakowały przysmaków małpek, dowiadując się przy tym wiele informacji na temat tego zwierzęcia. Na koniec powstały wspaniałe prace plastyczne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 

Edyta Krajewska i Joanna Żołędziewska

Czytaj więcej: Egzotyczne zwierzęta

"P" jak planety

W tym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego 0 A poznały literę "p".

Ostatnie chwile lutego upłynęły pod znakiem planet i Układu Słonecznego. Dzieci zafascynowane kosmosem wykonały gwiazdozbiór Wielka Niedźwiedzica, na rysunku ukazały swoje ewentualne spotkanie z przybyszami z innej planety oraz kolorowe lunety. Uczniowie bardzo zaciekawili się Marsem i pogłoskami, że tam również może być życie!

Uczniowie wiedzą, ile planet jest w Układzie Słonecznym, potrafią je krótko scharakteryzować. Wiedzą, że to Słońce jest w centrum Układu, a planety poruszają się dookoła niego po swojej orbicie, wiedzą kto "wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię".

Podczas swobodnej zabawy na dywanie mogłyśmy spostrzec, że dzieci najczęściej budują rakiety i... łaziki!

 

Joanna Żołędziewska i Edyta Krajewska

Czytaj więcej: "P" jak planety

"P" jak ptaki

Za oknem jakby wiosna, słońce powili przebija się zza zimowych chmur dlatego w klasie 0 B zagościło mnóstwo kolorów i z radością schowaliśmy zimowe prace.

Zainspirowani nauką nowej litery "p" postanowiliśmy stworzyć piękne i mieniące się licznymi barwami papugi! Jedne pomalowaliśmy farbami oraz posypaliśmy brokatem, inne papierem kolorowym i pastelami ;-) Aby papugi wyglądały choć trochę na prawdziwe, każda z nich przybrała kolorowe piórka!

Kolorowe ptaki zdobią naszą klasę i zimie mówią zdecydowane "nie" ;-)

Mamy nadzieje, że zima się wystraszy i przyjdzie dopiero za rok!

 

Justyna Kaim i Monika Wójcik

Czytaj więcej: "P" jak ptaki

Tłusty czwartek

W czwartek, 28.02.2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły tłusty czwartek.

Po zajęciach na temat kosmosu i litery "p", dzieci z klasy 0 A i 0 B miały okazję skosztować pysznych faworków i ("p" jak pączek) pączków! Radość była ogromna, a cisza jaka panowała w sali świadczyła tylko o tym, że smak był niepowtarzalny!

Klasa 0 A serdecznie dziękuje Mamie Kacpra - Pani Małgosi za zakup pysznych pączków (ufundowanych z Funduszu Klasowego) i Mamie Wiktorii - Pani Basi za pyszne faworki.

Klasa 0 B bardzo dziękuje Mamie Patryka - Pani Ani za przepyszne pączki i faworki! Dzieci są pod ogromnym wrażeniem talentu kulinarnego! Bardzo dziękujemy za pamięć.

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Czytaj więcej: Tłusty czwartek

Copyright © 2013. Oddział Przedszkolny Rights Reserved.