^Do góry
Get Adobe Flash player

Aktualności

Wyprawka przedszkolaka na nowy rok szkolny 2018/2019

NIEZBĘDNIK UCZNIA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
3 WRZEŚNIA 2018

 

* Olek i Ada. Sześciolatek. Poziom B+, Wydawnictwo MAC Edukacja 2018 --> dokładnie ten pakiet.

* Książka do nauki języka angielskiego: „Treetops. Starter. Podręcznik do edukacji przedszkolnej”, S.M. Howell, L. Kester-Dodgson, wyd. OXFORD 2015

* Książka do nauki religii: „Kocham dobrego Boga. Podręcznik do nauki religii dla dzieci sześcioletnich”, wyd. Jedność - Edukacja

Czytaj więcej: Wyprawka przedszkolaka na nowy rok szkolny 2018/2019

Zakończenie roku oddziałów przedszkolnych

W czwartek, 21.06.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w uroczystości zakończenia roku oddziałów przedszkolnych.

Spotkanie w sali gimnastycznej poprowadziła p. Wioletta Rode. Na początku prowadząca przywitała dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców i uczniów zerówek. Nastąpiła część artystyczna. Dzieci pięknie recytowały wiersze - o wakacjach, a także śpiewały piosenki. Łza w oku się zakręciła - że ten rok szkolny minął tak miło i tak szybko...

Następnie p. dyrektor Bożena Ragus wręczyła wychowawcom i przedstawicielom klas "0" dyplomy ukończenia oddziału przedszkolnego. Później p. z Rady Rodziców serdecznie podziękował za współpracę z rodzicami. Na koniec uczniowie wręczyli piękne kwiaty dla dyrekcji.

W klasach wychowawcy rozdali dzieciom dyplomy ukończenia oddziałów przedszkolnych, a także książki ufundowane przez Radę Rodziców. Podziękowanie otrzymali również rodzice, którzy w tym roku szkolnym pomagali swoją obecnością.

W tym miejscu pragniemy podziękować Państwu za zakup kwiatów dla dyrekcji, p. Ewie Kulisz za oprawę muzyczną. Serdeczne życzenia dla p. Wioletty Rode za poprowadzenie uroczystości. Jeszcze raz bardzo dziękujemy nauczycielom za dekorację oraz wszystkim uczącym w klasach "0". Bardzo dziękujemy za miłą współpracę!

Naszym kochanym dzieciom życzymy pięknych i słonecznych wakacji, a także powodzenia w klasie pierwszej!

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Chicken Lickken Story

Dzisiaj, 19.06.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych miały przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. "Chicken Lickken Story".

Spektakl odbył się w auli. Młodzi aktorzy z klasy 1 A -  z innowacją języka angielskiego przedstawili widzom przygodę Kurczaczka, który szukał drogi do Króla. Wydawało mu się, że niebo spada mu na głowę, a był to po prostu... żołądź. Po drodze spotkał nowych przyjaciół, którzy wędrowali razem z nim. Na swoje nieszczęście na sam koniec bohaterowie spotkali Lisy, którzy oszukali towarzyszy i mimo zapewnień, że zaprowadzą ich do Króla, zaprowadziły... no właśnie... do swojej norki! Morał tej bajki jest następujący, by nie ufać nieznajomym.

Naszym dzieciom przedstawienie bardzo podobało się. W całości było w języku angielskim. Dzieci miały piękne stroje, ładnie recytowały swoje role i śpiewały. Spektakl było mistrzowsko dopracowany. Gratulujemy pani Ani Gawrońskiej i dzieciom z klasy 1 A - dobra robota!

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolny

Czytaj więcej: Chicken Lickken Story

Apel Małego Samorządu

W poniedziałek, 18.06.2018 r. w auli naszej szkoły odbył się uroczysty apel Małego Samorządu Uczniowskiego. Opiekunowie - pani Anna Gawrońska i pani Joanna Radźko przypomniały o zasadach bezpiecznego spędzania czasu w wakacje. Przed nadchodzącymi dniami wolnymi uczniowie wykazali się dobrą wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa. Następnie pani dyr Bożena Ragus i pani Barbara Rogacka przystąpiły do wręczania dyplomów i nagród za osiągnięcia w konkursach.

Wśród nagrodzonych uczniów sporą grupę stanowiły nasze dzieci z oddziałów przedszkolnych! Bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie chętnie biorą udział w konkursach i osiągają sukcesy. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody m.in. za konkurs logopedyczny - dla dzieci, które najpilniej uczestniczyły w terapii, dla najkulturalniejszych dzieci i dla uczniów, którzy odnieśli sukcesy w poprawie zachowania i nauki (--> tutaj), konkursu kaligraficznego (--> tutaj) i wiele, wiele innych.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku!

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Wycieczka do Gospodarstwa "Na końcu Wsi"

W piątek, 15.06.2018 r. oddziały przedszkolne 0 A i 0 B wspólnie wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa "Na końcu Wsi" koło Jakubowa. Po małych i niezapowiedzianych trudnościach udało się wsiąść do autokaru i pożegnać tęskniących rodziców.

 

Na miejscu czekało na nas mnóstwo licznych atrakcji! Na początku odwiedziliśmy Pokój Pszczelarza, gdzie dowiedzieliśmy się jak żyją pszczoły, w jaki sposób produkują miód i kiedy wybierają Swoją Królową. Próbowaliśmy nawet pyłku pszczelego i przebieraliśmy się za pszczelarzy.

 

Następnie udaliśmy się na warsztaty plastyczne - malowaliśmy doniczki i ozdabialiśmy je metodą de coupage! W dalszej kolejności czekała na nas wspaniała przejażdżka  traktorem zaprzęgniętymi w mini ciuchcie - zabawa była wspaniała! Cali i zdrowi wyruszyliśmy na poszukiwanie skarbu! 

 

Po wyścigach klasowych w labiryncie z siana odbył się wyścig Wychowawczyń! Ileż emocji przyniósł doping i rywalizacja!

 

Następnie przyszedł czas na obiad - gorące kiełbaski kusiły każdego i dzieci zajadały się nimi z wielkim apetytem, a nawet prosiły o dokładkę.

 

Po posiłku zwiedzaliśmy gospodarstwo i odwiedzaliśmy zwierzęta m.in. kozy i dziki, a także doiliśmy krowę - co prawda sztuczną, ale radości było tyle, co przy prawdziwej! :) Innych aktywności dostarczyła nam trampolina, liczne zjeżdżalnie oraz wyścigowe samochody. Dzieci miały tez okazje stoczyć pojedynek szachowy pionkami wyższymi niż one same! :)

 

Dzieci zmęczone i szczęśliwe wsiadły do autokaru, gdzie odbyła się impreza w rytmach disco. Niektórym nie starczyło już siły, żeby podnieść ręce w rytm muzyki. Mamy nadzieje ze wspomnienia z wycieczki pozostaną na zawsze! :)

 

Opisu dopełnia zdjęcia z naszymi pociechami, życzymy miłego oglądania! :)

 

 

Justyna Kaim, Urszula Szegda - Tomczyk,  Renata Nowalińska - Hada

Czytaj więcej: Wycieczka do Gospodarstwa "Na końcu Wsi"

Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2017/2018

.

Serdecznie zapraszamy Państwa na Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018, które odbędzie się w czwartek, 21.06.2018 r. w sali gimnastycznej.

Spotykamy się w swoich salach lekcyjnych o godzinie 11.50 i wspólnie udajemy się na apel.

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Wyniki konursu kaligraficznego

Miło nam jest ogłosić, że laureatami w konkursie kaligraficznym dla dzieci z oddziałów przedszkolnych zostali:

Czytaj więcej: Wyniki konursu kaligraficznego

Zerowiacy na Festynie Rodzinnym

W sobotę, 09.06.2018 r. odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i święta szkoły pod hasłem "Wszystkie talenty Polsce oddamy".

Na boisku szkolnym odbyło się wiele atrakcji! Nas przede wszystkim interesował występ dzieci z oddziałów przedszkolnych. Zerowiacy wystąpili tuż po uroczystym rozpoczęciu Festynu. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali widzom piosenki dla Mamy i Taty z okazji ich święta. Mimo wolnego dnia od szkoły - dzieci przybyły dość licznie, a zaśpiewane utwory w towarzystwie akompaniamentu pianina Pani Ewy Kulisz sprawiły, że rodzicom łezka w oku się zakręciła. Tak śpiewają nasze kochane dzieciaki!

Zerowiacy po występie otrzymali brawa, a także słodki poczęstunek. Następnie już ze swoimi rodzicami udali się korzystać z atrakcji, jakie były obecne na Festynie.

Piękny występ! W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za przybycie, za fanty na loterię fantową i pyszne ciasta do kawiarenki.

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Konkurs Kaligraficzny

Dzisiaj, 08.06.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w Konkursie Kaligraficznym.

Każdy uczeń dostał kartę pracy, którą starannie należało uzupełnić. Do konkursu mógł przystąpić każdy uczeń oddziału przedszkolnego naszej szkoły. Dzieci w skupieniu i zaangażowaniu uzupełniały zadania. Miały na to 30 minut. Utrudnieniem było brak możliwości korzystania z gumki.

Cel konkursu to rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania, kształtowania charakteru – wyrabiania cierpliwości, dokładności i spokoju oraz odkrywania, rozwijania zainteresowań i talentów uczniów.

Już niedługo poznamy laureatów. Komisja wybierze prace zwracając szczególną uwagę na staranność elementów graficznych, płynność pisma i estetykę połączeń, właściwe łączenie po śladzie. W konkursie zwyciężają uczniowie, którzy otrzymają największą liczbę punktów.

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Festyn Rodzinny

.

Serdecznie zapraszamy Państwa na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w sobotę, 9 czerwca 2018 r. w godzinach 10.00 - 13.00.

Podczas festynu odbędzie się mnóstwo atrakcji, a także występ naszych dzieci. Zbiórka przy scenie ok. godziny 10.05. Strój: wakacyjny, na luzie. Dobry humor obowiązkowy! Program uroczystości --> tutaj.

Do zobaczenia!

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Wycieczka do Kina Praha

Dzisiaj, 07.06.2018 r. uczniowie z klasy 0 C w dalszym ciągu kontynuowali Dzień Dziecka i wzięli udział w wycieczce do Kina Praha.

Nasze dzieci zajęły miejsca w I rzędzie. W oczekiwaniu i skupieniu oczekiwały na początek spektaklu pt. "Kuba i Buba" w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego z Krakowa. W końcu nadeszła długo oczekiwana godzina 9.00...

Po trzecim gongu rozpoczęło się przedstawienie, które przeniosło dzieci w świat wakacji i niesfornego rodzeństwa, które ciągle kłóciło się i robiło sobie na złość. Wolne dni bliźniacy chcieli spędzić u Babci, która razem z panem Waldemarem chciała nauczyć ich dobrych manier. Któregoś dnia w nocy, kiedy Babcia smacznie spała, pan Waldemar - szalony naukowiec otworzył swój warsztat, w którym... znajdował się najprawdziwszy robot! Dzieci zobaczyły robota Bontona, który był specjalistą od savoir vivre. Polubiły go bardzo. Niestety, robotowi któregoś razu rozładowały się baterie. Próbował sam się naładować, ale nastąpiło zwarcie i... no właśnie. Rozpoczęła się wielka przygoda. Czy dzieci nauczyły się dobrych manier? Szukanie robota bardzo pogodziło rodzeństwo i nauczyło współpracy.

Dzieci były zachwycone przedstawieniem! To jedno z najpiękniejszych spektakli, na którym byliśmy. Było dużo humoru i efektów specjalnych!

We wspaniałych nastrojach wróciliśmy do szkoły. Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie za pomoc w opiece nad naszymi dziećmi :)

 

Wioletta Rode i Joanna Żołędziewska

Zimne lody dla ochłody

Dzisiaj, 04.06.2018 r. na dzieci z oddziału przedszkolnego 0 C na dworze czekała niespodzianka.

Uczniowie poszli na plac zabaw. Usiedli na ławce i oczekiwali informacji, czy mogą iść się bawić, czy może będą jakieś zagadki. Po chwili zobaczyły, że czeka na nich kolejna niespodzianka z okazji Dnia Dziecka - lody! Radość była wielka! Dzieci z apetytem zajadały lody, które okazały się hitem - w sam raz na tak ciepły, "prawie" wakacyjny dzień.

Tak oto uczniowie z klasy 0 C spędzili wspólnie czas na dworze.

 

Wioletta Rode i Joanna Żołędziewska

Czytaj więcej: Zimne lody dla ochłody

Copyright © 2013. Oddział Przedszkolny Rights Reserved.