^Do góry
Get Adobe Flash player

Aktualności

Dzień Mody Patriotycznej

Meldujemy wykonanie zadania nr 15* w Międzynarodowym Projekcie "Piękna Nasza Polska Cała"!

W środę, 03.10.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych z uśmiechem prezentowały przez cały dzień polską modę.

Uczniowie ubrani w barwy narodowe godnie obchodzili Dzień Mody Patriotycznej. Wśród nich mogliśmy zobaczyć bardzo oryginalne stroje - Bohatera Powstania Warszawskiego oraz Łowiczanki, a także żołnierza!

Dzieci miały przyjemność zaprezentować swoje kreacje na wybiegu w blasku fleszy i reflektorów. Wśród publiczności zasiadły Panie Dyrektor Bożena Ragus i Pani Barbara Rogacka. Atmosfera była wspaniała! W tle było słychać Smerfne Hity. Wszyscy bili sobie ogromne brawa, wszyscy byli uśmiechnięci! Na koniec powstały pamiątkowe zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji za obecność podczas uroczystości. Dziękujemy bardzo Rodzicom, za przygotowanie dzieciom wspaniałych kreacji. Dziękujemy pracownikom szkoły za przygotowanie auli.

Nie możemy doczekać się dalszych zadań!

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Czytaj więcej: Dzień Mody Patriotycznej

Drzewo Pamięci

Meldujemy wykonanie zadania nr 16* w Międzynarodowym Projekcie "Piękna Nasza Polska Cała"!

W czwartek, 27.09.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 A i B postanowiły uczcić przypadającą w tym roku 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w sposób ekologiczny.

Dzisiaj w naszym szkolnym ogrodzie przybyły 4 drzewka niepodległościowe.  Dzieci z wielkim zaangażowaniem chwytały łopatę i chętnie kopały ziemię.  Przy tej okazji mogliśmy porozmawiać jak ważne jest dbanie o naturę Naszej Ojczyzny.

Za kilka lat, kiedy drzewa dosięgną nieba, dzieci będą mogły pochwalić się zasadzonym drzewem innym kolegom ze szkoły :)

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Czytaj więcej: Drzewo Pamięci

Wycieczka do Muzeum Warszawskiej Pragi

W środę, 26.09.2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0 A wybrały się na wycieczkę do Muzeum Warszawskiej Pragi.

Uczniowie mięli przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. "Piraci z dna Wisły" na niezwykłej scenie, która była... na powietrzu! Mieliśmy olbrzymie szczęście - dzisiaj nie było aż tak zimno! Dzieci zajęły miejsca na wygodnych pufach, niektórzy przykryli się kocykami, które Muzeum przygotowało dla młodych widzów.

Punktualnie o godzinie 11.00 dzieci poznały głównego bohatera Marcina, nazywanego Ząbkiem. Na scenie mogliśmy obserwować jego losy. Chłopiec twierdził, że jego tata jest piratem i posiada skarb, dzięki któremu będą mogli wyremontować razem z mamą spaloną kamienicę (ich dom) i Praski Teatr Lalek. Kiedy w piwnicy pakował stare zabawki odkrył mapę i... no właśnie! Otrzymał wskazówki, dzięki którym mógł odnaleźć swojego tatę! Z pomocą nowego przyjaciela Pytona zawędrował aż na dno... Wisły!

Nie będziemy zdradzać wszystkiego! Przedstawienie dzieciom bardzo podobało się. Na deskach występowali aktorzy w towarzystwie lalek. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem gry aktorów, a Człowieka Gumy, który żonglował, robił akrobacje i sztuczki na drabinie i huśtawce zapamiętamy na bardzo długo.

Na na koniec wycieczki cała grupa zrobiła sobie zdjęcie z Pytonem, który wcale, a wcale nie był straszny! We wspaniałych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

 

Edyta Krajewska i Joanna Żołędziewska

Czytaj więcej: Wycieczka do Muzeum Warszawskiej Pragi

Pocztówki wysłane

Meldujemy wykonanie zadania nr 12* i 13* w Międzynarodowym Projekcie "Piękna Nasza Polska Cała"!

We wtorek, 25.09.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wysłały kartki do Pani Ludmiły oraz Bohaterów Powstania Warszawskiego.

W drodze z Kina Praha dzieci zatrzymały się przy Poczcie Polskiej na ul. Jagiellońskiej. Pięknie wypisane kartki ze znaczkami wrzuciły do skrzynki na listy.

Kartki adresowane były do Bohaterów Powstania Warszawskiego. Dzieci podziękowały za to, że mogą uczyć się w wolnej Warszawie z uśmiechem i bez kłopotów. Życzyły też dużo zdrowia. Pocztówkę z widokiem Warszawy otrzyma Pani Ludmiła Fabiszewska z Aleksandrowa Łódzkiego.

Przed nami następne punkty do zrealizowania. Już nie możemy się doczekać!

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Czytaj więcej: Pocztówki wysłane

Wycieczka do Kina Praha

We wtorek, 25.09.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na swoją pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym - do Kina Praha na spektakl teatralny pt. "Świat Andersena".

Dzieci ubrane w odblaskowe kamizeli były podekscytowane i z uśmiechem opuściły szkołę. Droga do Kina Praha była dość krótka, ale w jej trakcie dzieci przypomniały sobie zasady ruchu drogowego i dzielnie czekały na światło zielone.

Na "deskach" mogliśmy podziwiać aktorów z Teatru Wrocławskiego In Art. Przedstawienie składało się z trzech bajek. Przy "Świniopasie" dzieci podziwiały aktorów w całej okazałości. "Nowe Szaty Króla" pokazane były w zupełnie innej technice aktorskiej - masce. Najwięcej radości sprawiła bajka pt. "Brzydkie kaczątko", gdzie na scenie oprócz aktorów pojawiły się... lalki. Dużo śmiesznych dialogów sprawiło uśmiech na buziach młodych widzów.

W miłych nastrojach wróciliśmy do szkoły na zajęcia dodatkowe i pyszny obiad (odwiedzając po drodze pocztę). Mimo dość nieprzyjaznej pogody - był to bardzo miły dzień.

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Mój portret

W poniedziałek, 24.09.2018 r. klasa 0 B zabrała się do tworzenia własnego portretu. Dzieci stanęły przed dużym wyzwaniem - stworzenie swojej podobizny nie należało do najłatwiejszych zadań.

Każde dziecko próbowało wielu technik  plastycznych: krepinowe włosy, flamastrowe oczy, pastelowe policzki, kredkowy nos. Pojawiały się pytania: "a jaki ja mam kolor włosów, a jaki kolor oczu?". Do pomocy posłużyło lusterko.

Teraz każdy wie jakie barwy malują sie na jego twarzy każdego dnia. Moze siebie oglądać na ścianie i podziwiać swoj talent i piękno :)

 

Justyna Kaim i Monika Wójcik

Dzień Grzyba

W poniedziałek, 24.09.2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0 A obchodziły Dzień Grzyba.

Uczniowie poznali najpopularniejsze grzyby trujące i jadalne. Były zafascynowane ilością gatunków i pięknym wyglądem niektórych z nich. Uczniom najbardziej spodobał się muchomor, który "szkoda, że jest niejadalny". Dzieci zwróciły też uwagę na borowika, czy kanię.

Po zajęciach dzieci przystąpiły do działania. Wykonały własne... kozaki! Za pomocą pietruszki, połowy ziemniaka i wykałaczki powstał grzyb jak żywy! Z drugiej połowy ziemniaka uczniowie wykonali jeże.

Jeszcze tego samego dnia dzieci zabrały swoje prace do domów. Nie mogły się doczekać, by pokazać swoje dzieła najbliższym!

 

Edyta Krajewska i Joanna Żołędziewska

Czytaj więcej: Dzień Grzyba

Nadchodzi jesień

Astronomiczna jesień zbliża się do nas wielkimi krokami. W tym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego 0 A przygotowywały się na nadejście nowej pory roku.

W klasie powstał kącik jesienny, gdzie zagościły kasztany, żołędzie, jarzębina, liście oraz liczne prace wykonane przez dzieci, które można podziwiać do końca przyszłego tygodnia.

Ostatnie dni obfitowały w wiele atrakcji. Dużo radości sprawiły dzieciom właśnie zajęcia plastyczne. A to dopiero początek! Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły również w pracy na lekcji.

Zachęcamy dzieci do przynoszenia darów jesieni do szkoły :)

 

Edyta Krajewska i Joanna Żołędziewska

Pierwszy Ciekawy Gość - Straż Miejska

W środę, 19.09.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach z przedstawicielem Straży Miejskiej.

Podczas spotkania pani Iza zapoznała dzieci z ważnymi telefonami: 986, 999, 998, 997 oraz 112. Dzieci wykazały duże zainteresowanie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Maluchy mogły też zadawać pytania i dowiedzieć się, jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych. Pani Iza zwróciła szczegółową uwagę na niewłaściwe zachowanie w domu i na dworze. Dzieci zapamiętały, że nigdy nie można się bawić lekarstwami i ostrymi przedmiotami oraz nie można wychylać się przez okno, a także nie wolno bawić się na jezdni, w jej pobliżu. Wiedzą też, że jazda na rowerze powinna odbywać się w kasku i bezpiecznie można pobawić się na placu zabaw pod opieką dorosłych.

Pani Iza udzieliła dzieciom wielu cennych rad dotyczących bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu. To było bardzo pouczające spotkanie, za które pani Izie serdecznie dziękujemy.

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

ABACUS

W poniedziałek, 17.09.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w ciekawej lekcji - ABACUS.

Jest to nauka szybkiego i precyzyjnego liczenia na japońskim liczydle – sorobanie. Podczas zajęć dzieci uczą się dyscypliny i koncentracji. Korzyści jakie niesie nauka obliczeń sorobanowych to m.in. rozwijanie świadomości liczb oraz umiejętności rachunkowe.

Dzieci były zachwycone lekcją matematyki!

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

"Przytul Misia"

Nasza szkoła przystąpiła do akcji społecznej: Przytul Misia.
We wszystkich szkołach podstawowych na terenie dzielnicy Praga - Północ prowadzona jest zbiórka zabawek: pluszowych maskotek dla dzieci będących pacjentami karetek pogotowia.

Bardzo prosimy o przynoszenie misiów lub innych maskotek, które mogą sprawić radość małym pacjentom. Mogą to być zabawki używane, ale w dobrym stanie i wyprane.

Na maskotki czekamy do 4.10.2018. Najlepiej, żeby były zapakowane w worek foliowy.

 

Serdecznie dziękujemy!
Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Nasz kącik patriotyczny

Meldujemy wykonanie zadania nr 7* w Międzynarodowym Projekcie "Piękna Nasza Polska Cała"!

W poniedziałek, 17.09.2018 r. na szkolnym korytarzu powstał Kącik Patriotyczny Oddziałów Przedszkolnych.

Na tablicy widoczne są symbole narodowe, a także elementy folkloru. Na razie tablica jest "teoretyczna", wprowadzająca nas powoli w radość z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Niedługo pojawią się tutaj prace naszych dzieci.

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Czytaj więcej: Nasz kącik patriotyczny

Copyright © 2013. Oddział Przedszkolny Rights Reserved.