^Do góry
Get Adobe Flash player

Aktualności

Konkurs "Warszawska Syrenka"

Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów
z oddziałów przedszkolnych

do udziału w konkursie recytatorskim "Warszawska Syrenka".

Eliminacje szkolne odbędą się w czwartek, 01.03.2018 r.
w sali C18 od godziny 8.00.

Chęć udziału prosimy zgłaszać do wychowawców klas,
podając autora i tytuł recytowanego wiersza.

 

Powodzenia!

Walentynki klasowe

Walentynki w tym roku dla klasy 0 C trwały aż dwa dni!

Wczoraj, 13.02.2018 r. przy światłach reflektorów i najnowszych hitach dzieci tańczyły podczas klasowej dyskoteki, natomiast dzisiaj, 14.02.2018 r. uczniowie czekali na rozdanie walentynek.

Dzieci usiadły w kółeczku i z wypiekami na twarzy obserwowały otwieranie pudełka, do którego przez cały tydzień mogły wrzucać miłe listy do koleżanek i kolegów. W napięciu czekały na odczytywanie imion na kopertach i serduszkach!

Każdy uczeń dostał co najmniej jeden miły list. Panie wychowawczynie także. Po obejrzeniu przesyłek uczniowie wypili pyszne soczki oraz wykonali walentynki dla najbliższych osób.

To był bardzo miły i radosny dzień!

Wioletta Rode i Joanna Żołędziewska

Czytaj więcej: Walentynki klasowe

Dokarmiamy ptaki

Dzisiaj, 12.02.2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0 C karmiły ptaki.

Uczniowie przez ostatni czas przynosili do szkoły ziarna i smaczki dla ptaków. Tym sposobem uzbierał się całkiem niezły zapas jedzenia. Uczniowie poczęstowali nimi skrzydlatych przyjaciół.

Korzystając z bliskości szkolnego karmnika dzieci ciepło ubrane i zaopatrzone w ziarenka wyszły na dwór. Do karmika zostały nasypane m.in. ziarna słonecznika, len, drobna kasza, owies, proso, a także specjalny przysmak dla sikorek.

Po dopełnieniu zimowego obowiązku poszliśmy bawić się na placu zabaw. Po powrocie do klasy obserwowaliśmy przez okno sikorki, gołębie i wróble podlatujące do karmnika.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, których dzieci przyniosły do szkoły jedzenie dla ptaków.

 

Wioletta Rode i Joanna Żołędziewska

Zebranie informacyjne

Serdecznie zapraszamy Rodziców na zebranie informacyjne
dla przyszłych klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych.

Zebranie odbędzie się we wtorek, 27.02.2018,
o godzinie 17.30 w sali gimnastycznej.

Wszystkie informacje dotyczące klas I znajdują się
na stronie Biura Edukacji >>>

Dla oddziałów przedszkolnych również
na stronie Biura Edukacji >>>

Do zobaczenia!

Dyskoteka

Rozochocone zabawą karnawałową sześciolatki poprosiły o dyskotekę. W ostatni piątek karnawału, 09.02.2018 r. gdy zrobiło się ciemno, rozpoczęła się dyskoteka.

Światła tworzyły nastrój, a muzyka to było spełnianie życzeń. Dzieci doskonale wiedziały, przy jakich piosenkach chcą tańczyć, więc panie wyszukiwały odpowiednie utwory.

Po raz kolejny zerówka pokazała, że potrafi bawić się dobrze i kulturalnie.

 

Anna Żardecka i Wioletta Rode

Czytaj więcej: Dyskoteka

Major - super pies

W środę, 07.02.2018 r. do klasy 0 C dołączył nowy, włochaty "uczeń".

Kiedy dzieci wróciły z obiadu - w klasie zobaczyli gościa! Na smyczy dumnie przy oknie czekał na nich pies, o imieniu Major. Roczny psiak rasy border collie merdał ogonem i nie mógł doczekać się powitanie z uczniami.

Dzieci już poznały tę rasę podczas zajęć o domowych pupilach. Wtedy dowiedziały się, jak bardzo są to mądre psy, kolorowały sylwetkę pupila na różne kolory maści, a dzisiaj mogły pogłaskać i zobaczyć, co te psy naprawdę potrafią.

Major przywitał się z dziećmi, następnie zaczął robić sztuczki. Uczniowie w ciszy i skupieniu obserwowali m.in. takie komendy, jak: "siad", "waruj", "daj łapę", "piątka", "przeszukanie". Najbardziej jednak spodobały się komendy "zdechł pies" i "hop" - wtedy pies skakał z miejsca na ponad 1,5 metra wysokości! Na prośbę przynosił odpowiednie zabawki i bawił się nimi. Następnie chętne i odważne dzieci podchodziły do pieska i częstowały go smaczkiem z królika, a także głaskały. "Jaki on mięciutki" - można było usłyszeć komentarze.

Na koniec nastąpiła pamiątkowa fotografia oraz zbiorowe głaskanie Majora w kółeczku. To były bardzo miłe zajęcia. Kontakt ze zwierzęciem dał dzieciom mnóstwo radości!

 

Wioletta Rode i Joanna Żołędziewska

Czytaj więcej: Major - super pies

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

Za nami kolejna wycieczka. Tym razem we wtorek, 06.02.2018 r. przedszkolaki z klasy 0 C zgłębiały tajniki wiedzy w Centrum Nauki Kopernik. W tym dniu pogoda nam sprzyjała – "tylko" 5 stopni na minusie :) Byliśmy bardzo podekscytowani tą wyprawą, tym bardziej, że naszym środkiem komunikacji było... metro!

W Centrum Nauki Kopernik czekało na nas wiele naukowych atrakcji. To świat samodzielnego eksperymentowania. Tuż przy wejściu powitał nas mówiący robot i wielkie wahadło z 250 kg kulą pokazującą, jak ziemia obraca się wokół własnej osi. A dalej to już wciągaliśmy się coraz bardziej w fantastyczną przygodę. Podczas swobodnej zabawy można było dotykać, wąchać, sprawdzać, burzyć i układać – wszystko dozwolone, nawet chlapanie :)

Mogliśmy odkrywać i poznawać różne rzeczy, takie – których jeszcze nigdy nie widzieliśmy, np.: wahadło świetlne, pocztę pneumatyczną, bębnoscyloskop, powietrzne pierścienie, kosmiczny lej, peryskop, model tornado, armatki powietrzne.. Dużą frajdę wywołało rysowanie na piasku, a także krocząca sprężyna maszerująca po bieżni. Mogliśmy nawet dostosować prędkość tak, że sprężyna szła w miejscu.

Wielu wspaniałych wrażeń dostarczyło nam również uruchamianie  instrumentów muzycznych, doświadczenia z piłeczkami oraz doświadczenia z wodą, m.in. wodny wir.

Entuzjazmu i radości nie było końca! To była naprawdę świetna nauka i zabawa. Na pewno tu jeszcze wrócimy, by poznać kolejne ciekawostki ze świata nauki i techniki. 

Bardzo serdecznie dziękujemy mamie Matyldy oraz mamie Tomka za opiekę i wspólną zabawę.

 

Wioletta Rode i Joanna Żołędziewska

Czytaj więcej: Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

Przedstawienia dla Babci i Dziadka

W piątek, 02.02.2018 r. odbyła się długo wyczekiwana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przez ostatni czas wszystkie klasy oddziałów przedszkolnych intensywnie przygotowywały się do przedstawienia i zaprezentowania z jak najlepszej strony. Do szkoły licznie przybyli Babcie, Dziadkowie oraz Rodzice. Swoją obecnością na widowni zaszczyciła nas również Dyrekcja, która była wzruszona występami najmłodszych uczniów.

Klasa 0 A przeniosła znamienitych gości w świat magii i czarów. Dzieci wypatrywały w kuli co Babcia i Dziadek robią całymi dniami. Zdziwienia i wzruszeń nie było końca! Radości dostarczały tańce w rytmie samby i pięknie śpiewane piosenki. Na koniec moc życzeń - łącznie z większą emeryturą - dzieci przesłały swoim ukochanym Dziadkom i wręczyły im własnoręcznie robione kalendarze, by najbliżsi pamiętali o miłości i wdzięczności swoich wnuków przez cały rok!

Klasa 0 B uczciła Dzień Babci i Dziadka recytując wierszyki i śpiewając piosenki i swoich kochanych dziadkach. Wierszyki mówiły o tym jak dzieci bardzo kochają swoje babcie i dziadków i jak bardzo są dla nich ważni. Mimo dużego stresu wszyscy uczniowie wypadli znakomicie. Na koniec dzieci wreczyły Gościom własnoręcznie zrobione magnesy w kształcie serca.

Natomiast uczniowie klasy 0 C grali "szpiegów", którzy przy dźwiękach muzyki z "Różowej Pantery" zgrabnie weszli na dach i "chcieli zobaczyć magiczne dziadków sztuczki". Dzieci przez lornetki podziwiały swoje ukochane Babcie, jak "ograły komputer w karty", ćwiczyły z Ewą Chodakowską oraz jak wspaniali Dziadkowie "piekli ciasta, by Babcie miały siłę wyskoczyć z nimi do miasta". Oprócz wierszy dzieci pokazały taniec samby, zaśpiewały piosenki. Przedstawienie zostało nagrodzone brawami, a dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom prezenty - drewniane obrazki. Radość unosiła się w powietrzu!

Wszystkie Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli też wzruszenia podziwiając prezentacje swoich skarbów.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie Kulisz za oprawę muzyczną, dziękujemy pracownikom szkoły za przygotowanie auli do uroczystości. Dziękujemy wszystkim Gościom, którzy tak licznie przybyli obejrzeć występy naszych dzieci.

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Czytaj więcej: Przedstawienia dla Babci i Dziadka

Lokomotywa pełna bajek: Brzechwa i Tuwim Dzieciom

W czwartek, 01.02.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 A i 0 C wzięły udział w wycieczce do Kina Praha.

Dzieci zajęły miejsce na widowni i czekały na przyjście aktorów z Teatru Edukacji J. art. Spektakl rozpoczął się znaną wszystkim piosenką z Akademii Pana Kleksa pt. "Witajcie w naszej bajce".

Przedstawienie przeniosło dzieci w do bajkowej krainy, w którym aktorzy prezentowali znane i lubiane dziecięce wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, przeplatane popularnymi piosenkami. Spektakl był utrzymywany w żywym tempie, pełen był humoru, sytuacyjnych żartów. Ciągle było słychać śmiech dzieci!

Do aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu były zaproszone dzieci z publiczności - m.in. uczniowie z klasy 0 C wystąpili na scenie, w wierszu "Rzepka" Juliana Tuwima.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy pomogli w opiece nad naszymi dziećmi. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły na pyszny obiad.

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Bal karnawałowy

Dzisiaj, 31.01.2018 r. w sali gimnastycznej odbył się bal karnawałowy dla naszych dzieci.

Tegoroczny bal odbył się pod hasłem: "Afro party". Na początku dyrekcja SP nr 50 oraz p. Jerzy Kowalski powitali uczniów życząc dobrej zabawy. Przebrania dzieci były fantastyczne! Mogliśmy zobaczyć księżniczki, wróżki, rycerzy, policjantów, żołnierzy... Wszyscy uczniowie wyglądali wspaniale.

Bal prowadził sympatyczny DJ z Agencji Artystycznej PRIMA, który porwał dzieci do wspólnej zabawy! Młodzi uczniowie bawili się przy tanecznych przebojach takich jak "Toca Toca", "Macarena", czy "Ai Se Eu Te Pego" oraz najnowsze hity jak "Despacito" czy "Oczy zielone" - tańcząc wspólnie z wychowawcami według instrukcji DJ. Oprócz tańców były także konkursy z nagrodami, zostali wybrani Król i Królowa balu. W trakcie zabawy dzieci z oddziałów przedszkolnych zostały zaproszone na karnawałową sesję zdjęciową.

Nasze dzieci były zachwycone balem! Z uśmiechem, w swoich strojach balowych udały się na pyszny obiad. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Państwu, którzy pomagali podczas balu oraz Radzie Rodziców za organizację wspaniałej zabawy i ufundowanie nagród.

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Czytaj więcej: Bal karnawałowy

Wycieczka do Kina Praha

W czwartek, 11.01.2018 r. klasa 0 B wybrała się do Kina Praha na film pt. „Fernando”.

Fernando był byczkiem nie podobnym do innych. Zamiast walczyć, on wolał leżeć pod drzewem i wąchać kwiatki. Przez przypadek został wzięty za bestie i wywieziony z domu, który bardzo kochał. Trafił do „Domu byków”  z którego postanowił uciec. Oczywiście ma przy tym wiele przygód. Poznał przyjaciół dzięki którym wszystko dobrze się kończy. Bajka bardzo podobała się dzieciom, była śmieszna, wzruszającą i pokazała, ze zawsze warto być sobą i nie zdradzać swoich ideałów.

Nie było by wyjścia do kina bez popcornu, dlatego przed seansem dzieci samodzielnie kupowały przekąskę, która jeszcze bardziej uatrakcyjniła ten dzień.

 

Urszula Szegda-Tomczyk

Czytaj więcej: Wycieczka do Kina Praha

Wycieczka do Muzeum POLIN

W poniedziałek, 08.01.2018 r. klasa 0 C gościła "U króla Maciusia".

W Muzeum POLIN większość przedszkolaków była pierwszy raz. Najpierw wehikuł czasu zabrało nas w przeszłość - na ulicę starej, przedwojennej Warszawy, gdzie słychać było śmiechy dzieci, stukot kopyt, rozmowy w wielu językach, różne melodie wygrywane przez żydowskich muzyków. Następnie zajrzeliśmy do kawiarni, gdzie Julian Tuwim pisał swoje wiersze, do kina i zatańczyliśmy tango!

Jednym z najciekawszych momentów dla dzieci była chwila, kiedy mogły zasiąść w ławce szkolnej – która nie przypominała zupełnie tej z naszej sali ;) Dzieci dowiedziały się, jak brzmi powitanie w języku żydowskim, na czym polega gra w drejdla oraz jakie zabawki można zrobić z papieru, chusteczki, sznurka czy kawałka drewna.Każdy przedszkolak samodzielnie wykonał kulołapkę.

Później przyszedł czas na upragnioną zabawę. Uśmiechów i radości nie było końca! Zadowoleni, ale też troszkę zmęczeni wróciliśmy do szkoły na zajęcia z rytmiki i pyszny obiad :)

Serdecznie podziękowania dla Pana Piotra, który pomógł nam zaopiekować się naszymi dziećmi podczas wycieczki.

 

Wiolatta Rode i Joanna Żołędziewska

Czytaj więcej: Wycieczka do Muzeum POLIN

Copyright © 2013. Oddział Przedszkolny Rights Reserved.