^Do góry
Get Adobe Flash player

Aktualności

Doświadczenie - "wulkan"

W czwartek, 15.02.2019 r. sala A-4 zamieniła się w laboratorium.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych usiadły na dywanie i z zaciekawieniem obejrzały prezentację o właściwościach wody, jakie ciekawe eksperymenty można wykonać za jej pomocą.

Po prezentacji uczniowie doczekali się eksperymentu "wulkan". Do ukrytego naczynia pod stożkiem wulkanu panie nauczycielki nalały ciepłej wody, 3 łyżki sody oczyszczonej, płynu do naczyń i czerwonej farbki z brokatem. Na koniec w pojemniku znalazł się... ocet! I bum!  Dzieci z zaciekawieniem podziwiały zjawisko wybuchu wulkanu.

Uczniom zajęcia bardzo podobały się! Stwierdziły, że spróbują zrobić wulkan w domu - oczywiście pod czujnym okiem rodziców. Ciekawe, jaki eksperyment wymyślą panie nauczycielki na następny raz? :)

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Czytaj więcej: Doświadczenie - "wulkan"

Klasowe Walentynki

W czwartek, 14.02.2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0 A obchodziły Klasowe Walentynki.

Dzieci tego dnia były pięknie ubrane na czerwono. Usiadły w półkole i z wypiekami na twarzy obserwowały otwieranie pudełka, do którego od początku tygodnia mogły wrzucać miłe listy do koleżanek i kolegów. W napięciu czekały na odczytywanie imion na kopertach i serduszkach!

Każdy uczeń dostał co najmniej jeden miły list. Panie wychowawczynie także. Po obejrzeniu przesyłek uczniowie zagrali w "gorące krzesła", a następnie zasmakowali się w pysznych lizakach :)

To był bardzo miły i radosny dzień!

 

Edyta Krajewska i Joanna Żołędziewska

Czytaj więcej: Klasowe Walentynki

Zebranie dot. rekrutacji

Szanowni Rodzice! 
Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji do oddziałów przedszkolnych oraz klas I: ogólnej z innowacją z języka angielskiego, sportowych o profilu: pływanie - tworzone są 2 klasy o tym profilu , minikoszykówka. 

Zebranie odbędzie się 21 lutego 2019 r. (czwartek) o godz. 17.30 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

 

Serdecznie zapraszamy!

Finał II edycji "Akcja pocztówka"

W październiku dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w drugiej edycji "Akcja pocztówka" i wysłały kartki do koleżanek i kolegów przedszkolaków z innych miejscowości.

Wszystkie placówki nam odpisały! Dostaliśmy pocztówki z różnych regionów Polski, a także listy i kartki świąteczne.

Dla przypomnienia: ciesząc się powodzeniem akcji z poprzedniego roku ponownie postanowiliśmy wziąć w niej udział. Akcja ta była bardzo zorganizowana. Dzieci przynosiły w październiku pocztówki z widokiem Warszawy wraz ze znaczkiem, a wychowawczynie na różnych forach internetowych szukały chętnych nauczycieli i przedszkolaków do wymiany pocztówkowej. Więcej informacji o akcji --> tutaj.

Dzięki "Akcja pocztówka" dzieci dowiedziały się, jak adresować pocztówkę, jaki znaczek i gdzie należy przykleić. Poznały 16 województw i ich największe skarby i miasta.

Zapraszamy do oglądania wszystkich otrzymanych pocztówek i listów - galeria znajduje się na tablicy, tuż przy wejściu do oddziałów przedszkolnych na parterze. Warto!

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Czytaj więcej: Finał II edycji "Akcja pocztówka"

Dokarmiamy ptaki

Spełniło się nasze marzenie - spadł śnieg, w sam raz na czas ferii zimowych!

Dzisiaj, 25.01.2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0 A karmiły ptaki.

Uczniowie przez ostatni miesiąc przynosili do szkoły ziarna i smaczki dla ptaków. Tym sposobem uzbierał się całkiem niezły zapas jedzenia. Uczniowie poczęstowali nimi skrzydlatych przyjaciół.

Korzystając z bliskości szkolnego karmnika dzieci ciepło ubrane i zaopatrzone w ziarenka wyszły na dwór. Do karmika zostały nasypane m.in. ziarna słonecznika, len, drobna kasza, owies, proso, pestki dyni.

Po dopełnieniu zimowego obowiązku poszliśmy bawić się na placu zabaw. Zabawa była przednia! Po powrocie do klasy obserwowaliśmy przez okno sikorki, gołębie i wróble podlatujące do karmnika.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, których dzieci przyniosły do szkoły jedzenie dla ptaków. Po feriach zimowych będziemy kontynuować ten jakże miły obowiązek karmienia ptaków.

Życzymy wszystkim udanych ferii zimowych!

 

Edyta Krajewska, Joanna Żołędziewska

Święto Babci i Dziadka

We wtorek, 22.01.2019 r. odbyła się długo wyczekiwana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przez ostatni czas wszystkie klasy oddziałów przedszkolnych intensywnie przygotowywały się do przedstawienia i zaprezentowania z jak najlepszej strony. Do szkoły licznie przybyli Babcie, Dziadkowie oraz Rodzice. Swoją obecnością na widowni zaszczyciła nas również Dyrekcja, która była wzruszona występami najmłodszych uczniów.

Klasy 0 A i 0 B przeniosły znamienitych gości w świat wierszy i anegdot o naszych kochanych Babciach i Dziadkach. Radości dostarczały tańce - polonez oraz taniec w patriotycznych barwach. Na koniec moc życzeń - łącznie z większą emeryturą - dzieci przesłały swoim ukochanym Babciom i Dziadkom oraz wręczyły im własnoręcznie robione laurki, by najbliżsi pamiętali o miłości i wdzięczności swoich wnuków przez cały rok!

Wszystkie Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli też wzruszenia podziwiając prezentacje swoich skarbów.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie Kulisz za oprawę muzyczną, dziękujemy pracownikom szkoły za przygotowanie auli do uroczystości. Dziękujemy wszystkim Gościom, którzy tak licznie przybyli obejrzeć występy naszych dzieci.

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Odwiedziny przedszkolaków

W środę, 16.01.2019 r. w naszej szkole gościliśmy przedszkolaków.

Była to pierwsza wizyta młodych uczniów w szkole. Dzieci zaproszono do sali gimnastycznej na przedstawienie. Zajęły miejsca w pierwszych rzędach. "Jasełka" czas zacząć!

My również byliśmy zaproszeni i mogliśmy podziwiać występ starszych uczniów, którzy uczęszczają do naszej szkolnej świetlicy. W przedstawieniu nie zabrakło akcentów humorystycznych, a także pięknych piosenek o Bożym Narodzeniu.

Występ przedszkolakom i nam bardzo się podobał! W miłych nastrojach wróciliśmy do swoich sal, a goście do swoich przedszkoli.

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Bal karnawałowy

Dzisiaj, 10.01.2019 r. w sali gimnastycznej odbył się bal karnawałowy dla naszych dzieci.

Tegoroczny bal odbył się pod hasłem: "Szalony taniec pingwina". Na początku Pani Dyrektor Bożena Ragus powitała uczniów życząc dobrej zabawy. Przebrania dzieci były fantastyczne! Mogliśmy zobaczyć pingwinki, księżniczki, wróżki, rycerzy, policjantów, żołnierzy... Wszyscy uczniowie wyglądali wspaniale!

Bal poprowadziły wspaniałe animatorki z Pietruszkowych Animacji, które porwały dzieci do wspólnej zabawy! Młodzi uczniowie bawili się przy tanecznych przebojach takich jak "Jedzie pociąg", "Macarena", czy "Z kopyta kulig rwie" - tańcząc wspólnie z nauczycielami według instrukcji. Oprócz tańców były także konkursy z balonami i "Jaka to melodia". W trakcie zabawy dzieci z oddziałów przedszkolnych zostały zaproszone na karnawałową sesję zdjęciową.

Nasze dzieci były zachwycone balem! Z uśmiechem, w swoich strojach balowych udały się na pyszny obiad. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy pomagali przebrać się naszym pociechom we wspaniałe stroje oraz podczas balu. Dziękujemy Radzie Rodziców za organizację wspaniałej zabawy.

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Czytaj więcej: Bal karnawałowy

Zaproszenie

 Szanowni Państwo!

Z okazji Święta – Dnia Babci i Dziadka
mamy zaszczyt zaprosić wszystkie
Babcie, Dziadków oraz Rodziców
na uroczyste przedstawienia, które odbędą się w auli naszej szkoły.

We wtorek, 22.01.2019 r. w następujących godzinach zaprezentują się Państwu:

Klasa 0 A - g. 14.15

Klasa 0 B - g. 15.00

 

 

Do zobaczenia!

Uczniowie Oddziałów Przedszkolnych z Wychowawcami

Bal karnawałowy tuż, tuż!

Szanowni Państwo!

Już w czwartek 10.01.2019 odbędzie się bal przebierańców w szkole.

W tym roku tematem przewodnim balu jest "Szalony taniec pingwina". Zapraszamy wszystkie dzieci w wymarzonych strojach na wspólną zabawę!

PLAN ZAJĘĆ: rano wg planu śniadanie, zajęcia dydaktyczne. O 11.30 przebieramy się w stroje i tańce rozpoczynamy o godzinie 12.00 (nie ma zajęć dodatkowych). Zabawa kończy się o 13.30 i dzieci jedzą obiad. W trakcie balu będą konkursy z nagrodami oraz zostaną wykonane zdjęcia klasowe.

Zapraszamy chętnych rodziców do pomocy przy przebieraniu dzieci o godzinie 11.30 do naszych sal lekcyjnych A-4 i A-5.

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Basen w zerówce

Na początku listopada uczniowie z zerówki mieli pierwsze zajęcia na basenie.

Długo oczekiwana nauka pływania w końcu doszła do skutku! Dzieci bardzo radośnie zareagowały na wodę i powoli były z nią oswajane. Dla niektórych była to pierwsza wizyta na basenie. Jak sobie poradzili? Bez wyjątku - znakomicie. Teraz środy i piątki to jedne z najbardziej wyczekiwanych dni tygodnia :)

Bardzo prosimy o Państwa pomoc w opiece w szatni. Tylko z Państwa pomocą zajęcia na basenie mogą dojść się odbyć.

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Czytaj więcej: Basen w zerówce

Grudniowe prace plastyczne

Grudzień był obfity w różne prace plastyczne. Dzieci z oddziałów przedszkolnych bardzo kreatywnie i twórczo spędziły czas w szkole.

Uczniowie znakomicie poradzili sobie z wykonaniem m.in. św. Mikołajów, choinek, bombek, łańcuchów, kartek świątecznych oraz świeczników. Uczniowie przynieśli do szkoły świeże gałęzie świerku i jodły, małe świeczki i brokat. Wychowawczynie zadbały, aby każdy uczeń miał płytę cd, plasterek suchej pomarańczy, ozdobę i orzechy. Kiedy wszystkie ozdoby zostały przyklejone na cd, dzieci obsypały brokatem swoje dzieła. Dziś dzieci zabrały świeczniki do swoich domów.

Tym miłym akcentem żegnamy Stary Rok i przy okazji życzymy wszystkim naszym Czytelnikom - Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Czytaj więcej: Grudniowe prace plastyczne

Copyright © 2013. Oddział Przedszkolny Rights Reserved.