^Do góry
Get Adobe Flash player

Aktualności

Olimpiada Matematyczna - wyniki

W piątek, 25.05.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w uroczystym apelu, na którym to miały zostać ogłoszone wyniki naszej Olimpiady Matematycznej.

Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały nazwisk zwycięzców. I cóż się okazało? Zwycięzcami były wszystkie dzieci! Uczniowie w nagrodę otrzymali od pani dyrektor Barbary Rogackiej piękny pamiątkowy dyplom oraz słodkiego batonika! Uczniowie byli wniebowzięci: "Jeszcze nigdy niczego nie wygrałem!", "To jest mój pierwszy dyplom!" - było słychać w auli. Radość była ogromna! Nikt nie spodziewał się takiego słodkiego finału - batony w klasach szybko zniknęły :)

Wszystkim uczestnikom olimpiady jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy rozwijania swoich matematycznych talentów!

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Czytaj więcej: Olimpiada Matematyczna - wyniki

Przedstawienie dla Mamy i Taty

Dzisiaj, w czwartek, 24 maja 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wystąpiły dla swoich ukochanych rodziców. Uczniowie zagrali z okazji Dnia Rodziny. W auli wśród zgromadzonych gości zasiadła również dyrekcja szkoły.

Dzieci mówiły wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły "Twista" i taniec z chusteczkami. Wszystko pięknie komponowało się - elementy humorystyczne, wzruszające razem z dekoracją stworzyły wspaniałą całość.

Na koniec przedstawienia dzieci wręczyły swoim rodzicom prezenty - własnoręcznie wykonane dżungle w słoiku! Rodzicom bardzo spodobał się ten piękny i oryginalny pomysł. Po przedstawieniu gratulowali wychowawcom występu i pytali również, jak dbać o roślinę (jak dbać o dżunglę w słoiku --> tutaj).

Przedstawienia były bardzo udane, wszyscy uczniowie z oddziałów przedszkolnych byli dzielni i odważni na scenie. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować młodym aktorom, zgromadzonym gościom, Pani Ewie Kulisz za oprawę muzyczną oraz paniom woźnym za wspaniałe przygotowanie auli na uroczystość, a także nauczycielom biblioteki za nagłośnienie i mikrofony.

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Dżungla w słoiku

Przed Dniem Mamy i Taty dzieci z oddziałów przedszkolnych miały bardzo dużo pracy. Trzeba było nauczyć się wierszyków dla rodziców, kroków do tańców, a także wykonać prezenty... Jednak to zadanie przysporzyło naszym uczniom najwięcej radości!

We wtorek, 22.05.2018 r. uczniowie wykonali niezwykły prezent dla swoich rodziców! Wcześniej do szkoły przynieśli swoje, duże słoiki - koniecznie z pokrywkami.

Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, dlaczego rośliny są dla nas tak bardzo ważne, co potrzebują do życia oraz jak należy o nie dbać. Po krótkim wstępie dzieci przystąpiły do działania! Z wypiekami na policzkach oczekiwały instrukcji, co dawać do słoika.

Na początku uczniowie włożyli do naczynia keramzyt, następnie aktywny węgiel i ziemię. Później zasadzili fitomię i bluszcz, położyli mech, obficie podlali wodą i obłożyli ozdobnymi kamyczkami. Pani zwróciła szczególną uwagę na fakt, że mech jest pod ochroną i absolutnie nie możemy go zrywać w lesie! Na koniec dzieci zakręciły swoje słoje i tak powstał szczelny ekosystem w naczyniu.

Rodzice otrzymali prezent po uroczystym przedstawieniu w czwartek, 24.05.2018 r. Byli zaskoczeni, jakie cuda mogą powstać w zwykłych słoikach... Młodzi uczniowie byli bardzo dumni ze swojej pracy i szczęśliwi, że mogli je podarować swoim ukochanym najbliższym.

INSTRUKCJA: od czasu do czasu (gdy pojawi się rosa) otwieramy słoik, by rośliny przewietrzyły się, a także podlewamy co 10 dni używając 2-3 łyżki stołowe wody (w zależności od wielkości słoja). Pierwsze podlewanie należy zrobić... 01 czerwca - łatwo zapamiętać :)

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Czytaj więcej: Dżungla w słoiku

Obrazki piaskowe

W maju uczniowie z klasy 0 C przygotowali prezenty dla rodziców - wykonali obrazki filcowo-piaskowe.

Uczniowie stworzyli prawdziwe dzieła sztuki! Ciekawe prace twórcze, które są bardzo dobrym treningiem dla małych rąk i umysłów. Pomagają m.in. rozwijać wyobraźnię, umiejętności obserwacji i poczucie estetyki. Wyciszają też i uczą cierpliwości oraz niosą radość!

Skończone prace dzieci są wyjątkowe i piękne. Uczniowie wręczyli je rodzicom po przedstawieniu z okazji Dnia Mamy i Taty.

 

Wioletta Rode i Joanna Żołędziewska

Czerwony Kapturek

Dzisiaj, 23.05.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych miały przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek" w wykonaniu Świetliczaków z klas pierwszych.

Po dniu pełnym wrażeń, a także grach i zabawach na szkolnym placu zabaw, dzieci udały się do auli, by wspólnie z dziećmi ze świetlicy obejrzeć przedstawienie. Reżyserem spektaklu była p. Katarzyna Zaręba. Przepiękne dekoracje oraz kukiełki mogliśmy podziwiać dzięki p. Alicji Dobrowolskiej.

Na widowni zasiedli również nauczyciele świetlicy, a także rodzice występujących dzieci.

Spektakl był bogaty w tematyczne piosenki oraz garść humoru. Uczniowie z zaciekawieniem patrzyli na aktorów ze świetlicy, jak pięknie grają i recytują swoje role. Dzieci w skupieniu oglądały ich talenty aktorskie. Bacznie obserwowały losy Czerwonego Kapturka, Wilka i Babci!

Przedstawienie zostało bardzo dobrze odebrane, wszystkim się bardzo podobało! Zostało nagrodzone gromkimi brawami. Z bukietami kwiatów pospieszyli rodzice występujących dzieci wręczając p. Kasi i p. Ali za zaangażowanie i trud włożony w spektakl.

Natomiast my z uśmiechem na ustach wróciliśmy do naszych sal. Jutro przed nami przedstawienie dla Mamy i Taty!

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Święto Mamy i Taty tuż tuż

Święto Mamy i Taty zbliża się wielkimi krokami. Prezenty już prawie gotowe, próby do przedstawienia wychodzą coraz lepiej, nastała zatem pora na przygotowanie zaproszeń.

Dzieci i Panie z oddziałów przedszkolnych serdecznie zapraszają Rodziców na przedstawienia w czwartek, 24 maja o godzinie 14.00 - 0 A, 14.45 - 0 C i 15.30 - 0 B.

My już nie możemy się doczekać! Do zobaczenia!

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Czytaj więcej: Święto Mamy i Taty tuż tuż

Kodowanie na dywanie

W minionym tygodniu klasa 0 B zmierzyła się z ważnym i poważnie brzmiącym zadaniem "kodowaniem na dywanie".

Bez użycia tabletów, smartfonów i komputerów dzieci bawiły się w programowanie. Najpierw uczyły się odczytywać położenie kolorowych kubeczków na oznakowanej cyframi i literami macie i ustawiały je zgodnie z poleceniem. Potem ustawiały wieżę według kodu, musiały zbudować identyczną odwzorowując nie tylko jej kształt i sposób ustawienia, ale i kolorystykę.

Dzieci kodowały też w grupach, każda miała swojego kapitana. Trzeba było ułożyć "sudoku na kolorach", zadanie polegało na takim ustawieniu kubeczków, aby ten sam kolor wystąpił w linii poziomej i pionowej tylko jeden raz.

Zadania nie były łatwe, ale każda z grup znakomicie sobie poradziła.

 

Renata Nowalińska-Hada i Urszula Szegda-Tomczyk

Czytaj więcej: Kodowanie na dywanie

Wycieczka do Muzeum Archeologicznego

W piątek, 18.05.2018 r. klasa 0 B wybrała się do Muzeum Archeologicznego na zajęcia "Odtwarzanie z modeliny paciorków szklanych".

Dzieci wykonały naszyjnik z modeliny według poznanych na wystawie wzorów. Pani kustosz opowiedziała nam, że dawno temu ozdoby ze  szkła były bardzo kosztowne, nosili je królowie i zamożni ludzie.

 

Renata Nowalińska-Hada i Urszula Szegda-Tomczyk

Czytaj więcej: Wycieczka do Muzeum Archeologicznego

Wycieczka do Kina Luna

Dzisiaj, we wtorek 16.05.2018 r. przedszkolaki z klasy 0 C wybrały się do Kina Luna na przedstawienie teatralne pt. „Miś Uszatek” – opowieść o przyjaźni, akceptacji i tolerancji.

Dzieci poznały historię pluszowego Misia, który na początku nie miał imienia. Zajączek z innymi zabawkami wpadli na genialny pomysł, by nazwać go – Miś Uszatek – ze względu na jego oklapnięte uszko. Początkowo nieśmiały i zagubiony Miś, z czasem stał się ulubieńcem pozostałych pluszaków i nieodłącznym towarzyszem ich wspólnych zabaw. Mali przyjaciele przeżyli wiele niesamowitych przygód.

Na koniec przedstawienia na scenę zaproszono dzieci, m.in. Tosię Rz. i Nikolasa! Miś Uszatek miał dla nich przygotowane zadanie - dzieci musiały celnie trafić woreczkiem w hula hop. Wszystkim się udało!

Spektakl bardzo się podobał wszystkim dzieciom. Kolorowa scenografia i kostiumy, prosty język literacki oraz łatwo wpadająca w "uszko" muzyka stworzyły przyjazny i ciepły klimat przedstawienia. Dorośli również mieli okazję przenieść się do cudownych czasów własnego dzieciństwa.

Serdecznie dziękujemy mamie Tomka za opiekę nad naszymi maluchami!

 

Wioletta Rode i Joanna Żołędziewska

Czytaj więcej: Wycieczka do Kina Luna

Przesłuchanie Szkolnych Talentów

W maju dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w przesłuchaniu Szkolnych Talentów.

W poniedziałek, 14.05.2018 r. o godzinie 11.30 w auli, nasze dzieci zasiadły na widowni jako publiczność talent show. Byli bardzo grzeczni i skupieni. Z szacunkiem oglądali występujące dzieci z zerówek oraz starszych klas. Mięli okazję podziwiać prace plastyczne szkolnych talentów, układy taneczne, śpiewane piosenki, grane utwory na instrumentach, a także pokaz umiejętności sportowych.

Mamy nadzieję, że do finału dostaną się dzieci z oddziałów przedszkolnych. Trzymamy mocno kciuki!

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Zaproszenie

.

Szanowni Państwo!

Z okazji Dnia Mamy i Taty, mamy zaszczyt zaprosić wszystkich Państwa na uroczyste przedstawienia, które odbędą się w auli naszej szkoły.

W czwartek, 24.05.2018 r. w następujących godzinach zaprezentują się Państwu:

Klasa 0 A - g. 14.00

Klasa 0 C - g. 14.45

Klasa 0 B - g. 15.30

Do zobaczenia!

Uczniowie Oddziałów Przedszkolnych z Wychowawcami

Zebranie informacyjne

.

Szanowni Państwo!
Zapraszamy serdecznie na zebranie informacyjne dotyczące przyszłych klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych.

Spotkanie odbędzie się w środę, 6 czerwca 2018 r. o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

PLAKAT >>>

 

Do zobaczenia!

Copyright © 2013. Oddział Przedszkolny Rights Reserved.