Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych

Pierwszego marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, delegacja uczniów z klas ósmych i poczet sztandarowy w składzie: Mateusz Nowak – chorąży, Natalia Gierasińska i Paulina Młynarska, wzięli udział w uroczystościach organizowanych przez Urząd Dzielnicy Praga Północ i Towarzystwo Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury.

Licznie zgromadzeni uczniowie szkół praskich oraz przybyła ludność Warszawy oddała hołd Polakom więzionym w latach 1944-1956 w katowniach na terenie Pragi.

Przemarsz zakończyliśmy na ulicy Strzeleckiej, gdzie odbyły się główne uroczystości z udziałem władz Dzielnicy oraz licznie przybyłych gości. W czasie przemarszu i apelu poległych organizatorów wspierało Wojsko Polskie, Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosława” oraz Grupa „Projekt Historyczny Konspiracja” i Klub Miłośników Historii Warszawy (które przygotowały na ul. Strzeleckiej inscenizację historyczną). Wieczorem, o godz.18, w Katedrze Praskiej odbyła się uroczysta msza św. w intencji Żołnierzy II Konspiracji, na której obecne były poczty sztandarowe szkół praskich i organizacji kombatanckich (w tym poczet sztandarowy z naszej szkoły).

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, Dyrekcji i opiekunom za udział i wsparcie w Dniu Pamięci.

Chwała Bohaterom!

Opiekunowie pocztów: Daniela Komosa i Marek Strzeszewski