^Do góry
 • 1 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem gimnazjum sportowego i klas sportowych w szkole podstawowej. Wśród naszych absolwentów są m.in.wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu.Od wielu lat przy szkole prężnie działa klub UKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@zsp50.waw.pl, ul. Jagiellonska 7, 03-721 Warszawa
baner

224 Rocznica Rzezi Pragi


W dniu 4 listopada w Katedrze św. Floriana odbyła się msza święta upamiętniająca wydarzenia sprzed 224 lat zwane Rzezią Pragi, której przewodniczył ks. bp Romuald Kamiński - biskup Warszawsko-Praski.
Ks. biskup zaapelował o wyciągniecie wniosków z historii i zrobienie rachunku sumienia z powinności wobec ojczyzny.

 

Dlatego ważne jest, żeby rozumieć co jest w tym budowaniu niepodległości, trwaniu w niepodległości, ważne. O sprawiedliwości wspomniałem, o pokoju, o jedności, o życzliwości, o wzajemnej miłości, o przebaczaniu, o wspomaganiu jeden drugiego na tej drodze wiodącej przez życie ...

Bezpośrednio po Mszy Świętej, o godz. 13.30 odbył się koncert autorski przygotowany przez Huberta Giziewskiego i Harmonium Consulting.
Na koncert złożyły się opracowania następujących utworów:

 • J. S. Bach / F. Busoni - Nun komm, der Heiden Heiland BWV 659
 • J. S. Bach / Myra Hess - "Jesus bleibet meine Freude" BWV 147
 • G. Faure – Requiem d-moll op. 48
 • W. A. Mozart – Requiem – d-moll KV 626 (Recordare i Lacrimosa)

Po koncercie uczestnicy uroczystości przeszli w Marszu Pamięci z Katedry Warszawsko-Praskiej pod Krzyż Ofiar Rzezi Pragi 1794 roku  u zbiegu ulicy  Jagiellońskiej  i Alei  Solidarności. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych, poczty sztandarowe, w tym poczty z naszej szkoły w składzie

-  Dominika Kołakowska

- Antoni Oksztul

- Bartosz Sławecki

- Bartosz Larenta

- Maja Tymińska

- Natalia Gierasińska

- Paulina Młynarska

- Mateusz Nowak

oraz warszawiacy, chcący oddać hołd poległym rodakom.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4 listopada 1794 roku rosyjskie wojska nacierające na warszawską Pragę, pod dowództwem Aleksandra Suworowa, po przełamaniu oporu obrońców dokonały masakry ludności cywilnej Pragi. Rosjanie zamordowali około 20 tysięcy osób – dzieci, kobiety, cywilów, osoby starsze i duchownych. Dla Polaków był to tragiczny finał ostatniego starcia Insurekcji Kościuszkowskiej. Tym brutalnym atakiem Rosjanie otworzyli sobie drogę do stolicy, która 9 listopada została zajęta. Rok później 24 października 1795 r. nasza Ojczyzna zniknęła z mapy Europy na 123 lata.

Cześć mieszkańcom Pragi i żołnierzom, którzy zginęli za naszą Ojczyznę!

Opiekunowie pocztów:

Daniela Komosa i Marek Strzeszewski