^Do góry
 • 1 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem gimnazjum sportowego i klas sportowych w szkole podstawowej. Wśród naszych absolwentów są m.in.wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu.Od wielu lat przy szkole prężnie działa klub UKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@zsp50.waw.pl, ul. Jagiellonska 7, 03-721 Warszawa
baner

Poczet sztandarowy szkoły na uroczystej mszy

W sobotę 10 lutego obchodziliśmy 370 rocznicę nadania praw miejskich Pradze. O godz.14 w Muzeum Pragi odbyła się konferencja, na której obecni byli m.in. radni i władze naszej dzielnicy oraz zaproszeni goście.

Udostępniono muzeum dla zwiedzających, a największą atrakcją był oryginał aktu nadania praw miejskich Pradze z 1648 roku, wypożyczony z Archiwum Akt dawnych.

W tym samym czasie pod katedrą św. Floriana odbywał się piknik, występowały praskie kapele (m.in. zespół Praskie Małmazyje), serwowano gorące pyzy i flaki, a na straganach eksponowano wielobarwne towary.

Na uroczystej mszy św. w katedrze o godz.18 obecne były poczty sztandarowe praskich szkół, w tym także nasz poczet w składzie:

 1. Mateusz Nowak
 2. Bartosz Sławecki
 3. Mikołaj Łukasik
 4. Gabriela Konopka
 5. Wiktoria Kośnik

Oprawę mszy uświetnił regiment husarzy oraz przedstawiciele Grupy Historycznej Niepodległość i Towarzystwa Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury.

 

Opiekunowie pocztów sztandarowych:

Daniela Komosa

Marek Strzeszewski