• 1 Rekrutacja 2018/2019
    *** Ważne terminy związane z naborami *** >>> 22 lutego 2018r. o godz. 17.00 (czwartek) - spotkanie informacyjne dla rodziców kandydatów do klas czwartych. >> 27 lutego 2018r. o godz. 17.30 (wtorek) - spotkanie informacyjne dla przyszłych klas pierwszych i "0". Wszystkie zebrania odbędą się w szkolnej sali gimnastycznej. ZAPRASZAMY !

Poczet sztandarowy szkoły na uroczystej mszy

W sobotę 10 lutego obchodziliśmy 370 rocznicę nadania praw miejskich Pradze. O godz.14 w Muzeum Pragi odbyła się konferencja, na której obecni byli m.in. radni i władze naszej dzielnicy oraz zaproszeni goście.

Udostępniono muzeum dla zwiedzających, a największą atrakcją był oryginał aktu nadania praw miejskich Pradze z 1648 roku, wypożyczony z Archiwum Akt dawnych.

W tym samym czasie pod katedrą św. Floriana odbywał się piknik, występowały praskie kapele (m.in. zespół Praskie Małmazyje), serwowano gorące pyzy i flaki, a na straganach eksponowano wielobarwne towary.

Na uroczystej mszy św. w katedrze o godz.18 obecne były poczty sztandarowe praskich szkół, w tym także nasz poczet w składzie:

1. Mateusz Nowak
  2. Bartosz Sławecki
  3. Mikołaj Łukasik
  4. Gabriela Konopka
  5. Wiktoria Kośnik

Oprawę mszy uświetnił regiment husarzy oraz przedstawiciele Grupy Historycznej Niepodległość i Towarzystwa Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury.

Opiekunowie pocztów sztandarowych:

Daniela Komosa