^Do góry
 • 1 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem gimnazjum sportowego i klas sportowych w szkole podstawowej. Wśród naszych absolwentów są m.in.wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu.Od wielu lat przy szkole prężnie działa klub UKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@zsp50.waw.pl, ul. Jagiellonska 7, 03-721 Warszawa
baner

Wyniki konkursu dzielnicowego "Orfeusz"

Finał IV Dzielnicowego Konkursu Mitologicznego „ORFEUSZ”

W czwartek 10 maja 2018 r. odbył się finał IV Dzielnicowego Konkursu Mitologicznego „ORFEUSZ” organizowanego przez naszą szkołę pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga Północ. W finale wzięło udział 10 uczniów z klas 4-7 czterech praskich szkół podstawowych.

Byli to finaliści etapów szkolnych. Na etapie dzielnicowym każdy z uczestników konkursu wcielił się w wybraną przez siebie postać mitologiczną i przedstawił  ją według własnego pomysłu. Gościliśmy m.in. Epimeteusza, Dionizosa, Orfeusza, Demeter, Atenę, Selene. Uczniowie prezentowali nie tylko wiedzę o danej postaci, ale również rozmaite talenty: aktorski, taneczny, plastyczny. Prezentacje okazały się niezwykle pomysłowe. Członkowie jury mieli trudne zadanie.

Oto zwycięzcy:

I miejsce:   JAKUB SOSNOWSKI jako Orfeusz  (SP nr 30)

II miejsce: AMELIA LECH jako Kora-Persefona (SP nr 30)

III miejsce:   JULIA SUCHODOLSKA  jako Atena (SP nr 50)

 

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim finalistom!

Organizatorzy