^Do góry
 • 1 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem gimnazjum sportowego i klas sportowych w szkole podstawowej. Wśród naszych absolwentów są m.in.wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu.Od wielu lat przy szkole prężnie działa klub UKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@zsp50.waw.pl, ul. Jagiellonska 7, 03-721 Warszawa
baner

Festiwal Talentów 2018

Uczniowie klas 4-7

Zapraszamy do VIII już Szkolnego

Festiwalu Talentów!

 

Jeśli posiadacie jakiś talent, który chcielibyście pokazać, koniecznie zgłoście się do Szkolnego Festiwalu Talentów!  Będziecie mieli okazję zaprezentować swoje zdolności, a ktoś z was zostanie zwycięzcą tegorocznego festiwalu!  Koniecznie spróbujcie! Zapoznajcie się z regulaminem imprezy  i złóżcie kartę zgłoszenia do swojego wychowawcy. Termin przyjmowania zgłoszeń: 21 maja 2018 r.

 

Uwaga!

Przypominamy, że talenty plastyczne, literackie, muzyczne, sportowe i aktorskie/recytatorskie w klasach 4-7 wybieramy sukcesywnie realizując projekt: CZTERY PORY ROKU SZUKAJĄ TALENTÓW.

Prosimy, aby z klas 4-7 zgłaszały się osoby, które chciałyby zaprezentować inne, niż wymienione wyżej talenty!

 -->> formularz zgłoszeniowy

Zapoznajcie się z regulaminem i zgłaszajcie swoje kandydatury!

 

SZKOLNY ZESPÓŁ WSPIERANIA UZDOLNIONYCH


Regulamin

Zapraszamy do udziału w szkolnym Festiwalu Talentów! To już ósma edycja tej imprezy. Zeszłoroczne cieszyły się dużym powodzeniem i pozwoliły nam odkryć niezwykłe pasje i zainteresowania naszych uczniów. Liczymy, że w tym roku jeszcze więcej wspaniałych talentów objawi się nam na scenie!

Adresaci imprezy: uczniowie Szkoły Podstawowej nr 50

Cele imprezy:

 • Motywowanie uczniów do rozwijania swoich talentów;
 • Zachęcanie uzdolnionych do publicznego prezentowania talentów i dorobku;
 • Promowanie w środowisku szkolnym uczniów uzdolnionych i ich osiągnięć;
 • Integrowanie społeczności szkolnej poprzez wspólną zabawę;
 • Pobudzanie uczniów do twórczej aktywności przy organizowaniu akcji – wdrażanie do pracy metodą projektu;
 • Tworzenie  i kultywowanie tradycji Szkoły Podstawowej nr 50.

Termin  imprezy: 6 czerwca 2018 r.

Miejsce imprezy: siedziba Szkoły Podstawowej nr 50 przy ulicy Jagiellońskiej 7 w Warszawie.

Regulamin:

 1. Uczestnicy

W festiwalu może wziąć każdy uczeń Szkoły Podstawowej nr 50, który ma ochotę zaprezentować swój talent w dowolnej dziedzinie i pomyślnie przejdzie etap eliminacji do finału.

(W klasach 4-7 talenty: literackie, plastyczne, muzyczne, aktorskie, recytatorskie, oratorskie wyłaniane są sukcesywnie w konkursach organizowanych w ramach projektu: CZTERY PORY ROKU SZUKAJĄ TALENTÓW realizowanego od września roku szkolnego 2017/2018 r.

Pozostałe talenty uczniowie będą mogli zaprezentować w majowych eliminacjach.)

 1. Chętni do wzięcia udziału w eliminacjach o których mowa w punkcie 1. wypełniają kartę zgłoszenia  (karta dostępna u wychowawców i w załączniku) oraz przekazują wychowawcy klasy, a wychowawcy  poszczególnych klas organizatorom do 21 maja 2018 r.
 2. Grafik przesłuchań zostanie przedstawiony uczestnikom do 22 maja 2018 r.
 3. Eliminacje przeprowadzą organizatorzy do 28 maja 2018 r. W finale znajdzie się nie więcej niż 12 uczestników.
 4. Finał festiwalu odbędzie się w 6 czerwca 2018 r. w szkolnej sali gimnastycznej .
 5. Podczas gali finałowej każdy finalista  zaprezentuje krótki program, w którym przedstawi swój talent. Program nie powinien przekraczać 4 minut.
 6. Po skończonych prezentacjach jurorzy po naradzie  ogłoszą werdykt.

 

 1. W skład jury wejdą:
 • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 50;
 • liderzy Szkolnego Zespołu Wspierającego Uzdolnionych oraz  członek zespołu;
 • Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego;
 • Przedstawiciele Rady Rodziców;
 • Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego;
 • Szkolna Królowa Jadwiga.

 

 1. Laureatami festiwalu zostaną uczniowie, którzy w wyniku jawnego głosowania członków jury zdobędą najwięcej punktów. Otrzymają oni kolejno:

 

Tytuł:

Talentu Roku 2018 – I miejsce

Talentu Roku 2018 – II  miejsce

Talentu Roku 2018– III  miejsce

 

 1. Dodatkowo zostanie przyznany tytuł Talentu Publiczności. Zdobędzie go uczestnik, który po przedstawieniu swojego programu uzyska największy aplauz widzów.

 

11. Nagrody

Laureaci festiwalu otrzymają dyplomy i nagrody – niespodzianki ufundowane przez Samorząd Szkolny i Radę Rodziców.

 

12. Przebieg imprezy zostanie uwieczniony w kronice szkolnej oraz w specjalnym wydaniu Gazetki Szkolnej.

 

Organizatorzy:        Szkolny Zespół Wspierania Uzdolnionych

Opiekunowie Samorządu Szkolnego

 

Klasy 4-7 SP – p. Anna Kowalczuk

                           p. Anna Bednarska