^Do góry
 • 1 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem gimnazjum sportowego i klas sportowych w szkole podstawowej. Wśród naszych absolwentów są m.in.wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu.Od wielu lat przy szkole prężnie działa klub UKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@zsp50.waw.pl, ul. Jagiellonska 7, 03-721 Warszawa
baner

Konkurs "Ojczysty – dodaj do ulubionych!"

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Weź udział w konkursie, który organizujemy z tej okazji i sprawdź, czy dobrze  używasz języka ojczystego!

Zapraszamy uczniów klas 4-7 do udziału w konkursie propagującym poprawną polszczyznę.

 

Terminy:

I etap konkursu (test pisemny): 15 lutego.

II etap (quiz z udziałem publiczności): 21 lutego

Zgłoszenia do 9 lutego

 

Szczegółowe informacje  i zapisy u nauczycieli języka polskiego.


Regulamin konkursu

Ojczysty – dodaj do ulubionych!

 

Tytuł konkursu nawiązuje do program Narodowego Centrum Kultury promującego poprawną i sprawną polszczyznę oraz  rozwijanie zainteresowań językiem ojczystym. Taki jest też główny cel naszego szkolnego konkursu.

Organizator: Zespół Humanistyczny Szkoły Podstawowej nr 50 im. Królowej Jadwigi

Adresaci: uczniowie klas 4-7 Szkoły Podstawowej nr 50

Tematyka: zagadnienia dotyczące poprawności językowej tekstów pisanych i mówionych, a  zwłaszcza z zakresu:

 • odmiany
 • słownictwa
 • składni (budowy wypowiedzeń)
 • frazeologii

Przydatne pozycje:

Słownik poprawnej polszczyzny

Słownik frazeologiczny języka polskiego

Słownik synonimów

Jan Miodek: Nie taki język straszny. O polszczyźnie do uczniów, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, Gdańsk 1996

Jan Miodek: Rozmyślajcie nad mową!, Prószyński i S-ka, Warszawa 2002

 

Forma:

I etap:  test pisemny składających się z pytań zamkniętych (wybór właściwych odpowiedzi) i otwartych (poprawianie błędów w krótkich tekstach)

II etap: quiz z udziałem publiczności

Przebieg konkursu:

 1. Zainteresowani uczniowie zgłaszają chęć uczestnictwa w konkursie  nauczycielom języka polskiego w terminie do 9 lutego 2018 r. Zakładamy udział w konkursie przedstawicieli wszystkich klas 4-7.

 

 1. 15 lutego 2018 r. odbędzie się I etap konkursu – test pisemny. Do finału zakwalifikują się po trzy osoby z najlepszymi wynikami w każdej z dwóch kategorii wiekowych:

 

 

 1. uczniowie klas 4-5
 2. uczniowie klas 6-7

W przypadku wielu równorzędnych najwyższych wyników organizatorzy przewidują pisemną dogrywkę

 

 1. 21 lutego 2018 r. odbędzie się finał konkursu z udziałem finalistów oraz uczniów klas według kategorii wiekowych:

 

I tura: klasy 4-5

II tura: klasy 6-7

Każdy z finalistów odpowie na 5 pytań zamkniętych (dokona wyboru prawidłowej odpowiedzi). Pytania i odpowiedzi do wyboru będą czytane przez osobę prowadzącą oraz wyświetlane na ekranie. Uczestnicy finału będą mogli raz podczas rozgrywki skorzystać z pomocy wybranej spośród publiczności osoby (musi to być uczeń naszej szkoły). Na odpowiedź uczestnik będzie miał 5 sekund.

Wygra osoba, która zdobędzie najwyższą liczbę punktów (tj. prawidłowych odpowiedzi).

Nagrody:

Wszyscy finaliści otrzymają dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.