Zadania dla gimnazjalistów

Praca na zaliczenie lub poprawę oceny

Zakres materiału do powtórzenia dla klas 8 i  klasy 3 gimnazjum:

1. Formatowanie tekstu, wstawianie obrazu

2. Arkusz kalkulacyjny /tabele, proste formuły, wykresy/

3. Bazy danych /tworzenie tabeli, kwerendy wybierające/

4. Animacje obiektów /np. w power point lub innym dowolnym programie/

5. Programowanie /w dowolnie wybranym języku: python, logo, scratch/

6. Tworzenie stron WWW w html lub publikowanie w CMS /Joomla, Wordpress lub inne/.

Praca w chmurze na zaliczenie

Zad 1

Wykonaj  prezentację Google na temat 3 warszawskich interesujących Cię szkół średnich.

Prezentacja ma zawierać estetyczny szablon, grafikę /np. budynek szkoły/, pozycję na mapie Warszawy i krótki opis szkoły /zaplecze, kierunki, języki, poziom nauczania wg rankingu itp./

Wykonany projekt udostępnij  min. 2 kolegom z klasy oraz nauczycielowi na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zad 2.

Sporządź prostą ankietę Google na temat naszej szkoły /z pozycji przyszłego absolwenta/.

Ankieta ma zawierać min. 3 pytania w tym jedno wielokrotnego wyboru, jednego wyboru oraz otwarte.

Udostępnij do wypełnienia min. 2 kolegom z klasy oraz nauczycielowi na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prace można wykonać na lekcji informatyki lub dokończyć w domu w terminie do 19.05.