• 1 Rekrutacja 2018/2019
    *** Ważne terminy związane z naborami *** >>> 22 lutego 2018r. o godz. 17.00 (czwartek) - spotkanie informacyjne dla rodziców kandydatów do klas czwartych. >> 27 lutego 2018r. o godz. 17.30 (wtorek) - spotkanie informacyjne dla przyszłych klas pierwszych i "0". Wszystkie zebrania odbędą się w szkolnej sali gimnastycznej. ZAPRASZAMY !

Fotorelacja z obchodów 90 - lecia

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obchodów Jubileuszu 90 - lecia naszej szkoły. Fotogaleria będzie systematycznie aktualizowana o kolejne zdjęcia. Poniżej zamieszczamy obszerne sprawozdanie:

Tak napisali o naszym jubileuszu na stronie Urzędu Dzielnicy:

„Na widowni wielu poważnych gości, a na scenie dużo śmiechu i radości. Takie było Święto 90-lecia Szkoły Podstawowej nr 50 i Gimnazjum Sportowego nr 57 zrzeszonych w Zespole Szkół nr 45 im. Św. Królowej Jadwigi. Najlepsi prascy pływacy i koszykarze zaprezentowali swoje talenty taneczne, wokalne i aktorskie prezentując m.in. współczesną wersję "Żony modnej" Ignacego Krasickiego, zaś profesor Elwira Miśkiewicz wywołała do tablicy m.in. Pawełka Lisieckiego, Mareczka Borowskiego, Bożenkę Ragus, Bogusia Kowalskiego i Mareczka Bieleckiego. Przepytywani, śpiewająco odpowiedzieli na pytania dotyczące historii szkoły. Po części artystycznej można było zwiedzić szkołę, obejrzeć wszystkie kroniki szkoły i zrobić sobie zdjęcie a la królowa Jadwiga lub jak kto woli, w pozie Stańczyka. Szkoła oraz większa część grona pedagogicznego i pracowników szkoły zostali uhonorowani orderem Pro Mazovia przyznawanym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. Dziękujemy za wspaniałą zabawę i życzymy dalszego rozkwitu szkoły, sukcesów zawodowych gronu pedagogicznemu i naukowych oraz sportowych wszystkim uczniom.”

To my dziękujemy. Chcieliśmy by to nasze święto było radosne i wyjątkowe i po tych słowach możemy rozumieć, że cel został osiągnięty.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim gościom za uświetnienie naszej uroczystości swoją obecnością, (o prezentach nie wspomnimy bo nie wypada, ale bardzo dziękujemy).

-->> O naszym Jubileuszu napisano również na stronie Kuratorium Oświaty

Uroczystości oficjalne z udziałem zaproszonych gości w dniu 09.06.2015r.:

07 - 08.06 - wyjazd grupy uczniów do Krakowa na uroczystości z okazji XVIII rocznicy kanonizacji
Królowej Św. Jadwigi:

08 czerwca - spotkanie jubileuszowe dawnych pracowników Szkoły, absolwentów, rodziców, uczniów

9 VI uczniowie zwiedzali wystawy, na których umieszczono  prace konkursowe oraz okolicznościowe gazetki i pamiątki. Każda klasa miała możliwość sprawdzić się w grach i quizach multimedialnych przygotowanych na konkurs jubileuszowy.

W tym dniu odbyła się również gala finałowa Festiwalu Talentów, gdzie zaprezentowali się uczniowie, którzy otrzymali tytuł "Talent Roku". Na zakończenie wybrani uczniowie stoczyli mecz w "dwa ognie". Widownia świetnie dopingowała swoich kolegów i zagrzewała do walki.

O godz. 16:30 w katedrze św. Floriana i Michała Archanioła odbyła się Msza św. w intencji Zespołu Szkół nr 45  i całej społeczności szkolnej.

Kolejny dzień był również bardzo atrakcyjny dla dzieci. Każdy uczeń otrzymał pamiątkową monetę z wizerunkiem naszej patronki, a niektórzy mogli ją wybijać samodzielnie. Była to również okazja do poszerzenia swojej wiedzy w tej dziedzinie.