Wymagania edukacyjne

Wymagania edukacyjne w roku szkolnym 2018/2019

Edukacja w klasach I-III szkoły podstawowej jest realizowana w formie kształcenia zintegrowanego. Ze względu na prawidłowości rozwoju umysłowego dzieci treści nauczania powinny narastać i rozszerzać się, tzn. w każdym następnym roku edukacji wiadomości i umiejętności nabyte przez dziecko mają być powtarzane i pogłębiane, a potem rozszerzane (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 maja 2014r.)

Określone treści i oczekiwane osiągnięcia uczniów w kl . I-III zostały przedstawione w tabeli i wyróżnione w  następujący sposób:

zielonym kolorem czcionki podkreślono treści wykraczające poza Podstawę programową, które są jej rozszerzeniem lub uzupełnieniem,

czarnym kolorem czcionki oznaczono treści, które zostały wymienione w Podstawie programowej.

-->> Edukacja wczesnoszkolna - klasy pierwsze, drugie i trzecie

-->> Ocenianie Wewnątrzszkolne w kl. 1-3