^Do góry
 • 1 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem gimnazjum sportowego i klas sportowych w szkole podstawowej. Wśród naszych absolwentów są m.in.wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu.Od wielu lat przy szkole prężnie działa klub UKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@zsp50.waw.pl, ul. Jagiellonska 7, 03-721 Warszawa
baner

Przedstawienie w Muzeum Pragi

Uczniowie najmłodszych klas rozpoczęli rok szkolny od odwiedzenia Muzeum Pragi. To właśnie tam, na dziedzińcu stanęła scena, na której Warszawski Teatr Lalek wystawił sztukę „Piraci z dna Wisły”.  Historia opowiadała przygody 10 – letniego Ząbka, który wraz z mamą po pożarze kamienicy musiał się wyprowadzić. Podczas pakowania zabawek Ząbek spotkał ukrytego w piwnicy Pytona i znalazł skrzynię należącą do jego ojca.

Stary kufer zawierał pirackie dzienniki wypraw, rysunki baśniowych stworów i mapę, według której na dnie Wisły ukryty jest skarb. Ząbek wraz z Pytonem udali się w niebezpieczną podróż na dno rzeki, aby zdobyć skarb, zapobiec wyprowadzce i uratować kamienicę.

Przedstawienie bardzo podobało się zgromadzonej publiczności o czym świadczyły wybuchy śmiechu i gromkie brawa na koniec. Uwagę dzieci przykuwały kukiełki i występy akrobatyczne jednego z artystów. Całość dopełniały wpadające w ucho piosenki i świetna gra aktorów. Na koniec zgromadzone klasy pozowały do zdjęcia z pytonem, który okazał się bardzo przyjaznym stworzeniem.