Przedstawienie w Muzeum Pragi

Uczniowie najmłodszych klas rozpoczęli rok szkolny od odwiedzenia Muzeum Pragi. To właśnie tam, na dziedzińcu stanęła scena, na której Warszawski Teatr Lalek wystawił sztukę „Piraci z dna Wisły”.  Historia opowiadała przygody 10 – letniego Ząbka, który wraz z mamą po pożarze kamienicy musiał się wyprowadzić. Podczas pakowania zabawek Ząbek spotkał ukrytego w piwnicy Pytona i znalazł skrzynię należącą do jego ojca.

Stary kufer zawierał pirackie dzienniki wypraw, rysunki baśniowych stworów i mapę, według której na dnie Wisły ukryty jest skarb. Ząbek wraz z Pytonem udali się w niebezpieczną podróż na dno rzeki, aby zdobyć skarb, zapobiec wyprowadzce i uratować kamienicę.

Przedstawienie bardzo podobało się zgromadzonej publiczności o czym świadczyły wybuchy śmiechu i gromkie brawa na koniec. Uwagę dzieci przykuwały kukiełki i występy akrobatyczne jednego z artystów. Całość dopełniały wpadające w ucho piosenki i świetna gra aktorów. Na koniec zgromadzone klasy pozowały do zdjęcia z pytonem, który okazał się bardzo przyjaznym stworzeniem.