^Do góry
 • 1 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem gimnazjum sportowego i klas sportowych w szkole podstawowej. Wśród naszych absolwentów są m.in.wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu.Od wielu lat przy szkole prężnie działa klub UKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@zsp50.waw.pl, ul. Jagiellonska 7, 03-721 Warszawa
baner

Wycieczki

Wycieczka klasy 2a do Komisariatu Rzecznego Policji

Uczniowie klasy 2a byli na wycieczce w Komisariacie Rzecznym Policji w Warszawie przy ul. Wybrzeże Szczecińskie 6.  W dniu 17 stycznia 2019r. obserwowali ćwiczenia służb ratunkowych na lodzie. Uczniowie przyglądali się zmaganiom ratowników i uczyli się zasad bezpieczeństwa nad wodą.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 2a do Komisariatu Rzecznego Policji

Nocna wyprawa 1c do "Baśnioboru"

Pływacy z IC chwycili za latarki i ruszyli do „Baśnioboru”. Jak skończyła się ich nocna przygoda? W piątek 23 listopada wzięliśmy  udział w naszej debiutanckiej nocowance. Jak przystało na adeptów sportu zaangażowaliśmy się w każde wyzwanie, które czekało na nas w murach 50-tki.

Czytaj więcej: Nocna wyprawa 1c do "Baśnioboru"

Wycieczka do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Dnia 15 listopada 2018 roku klasa 1a i 3a odwiedziły Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Wycieczka była nawiązaniem do obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Po dotarciu pod gmach budynku, otrzymaniu przepustek i przejściu szczegółowej kontroli spotkaliśmy się z Panią przewodnik, która oprowadzała nas po Sejmie. Podziemnym korytarzem dotarliśmy do makiety, gdzie usłyszeliśmy krótką historię tego budynku. Następnie krętymi schodami udaliśmy się do Sali Posiedzeń Sejmu gdzie z Galerii dla Publiczności oglądaliśmy miejsce pracy posłów.

Czytaj więcej: Wycieczka do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Przedstawienie w Muzeum Pragi

Uczniowie najmłodszych klas rozpoczęli rok szkolny od odwiedzenia Muzeum Pragi. To właśnie tam, na dziedzińcu stanęła scena, na której Warszawski Teatr Lalek wystawił sztukę „Piraci z dna Wisły”.  Historia opowiadała przygody 10 – letniego Ząbka, który wraz z mamą po pożarze kamienicy musiał się wyprowadzić. Podczas pakowania zabawek Ząbek spotkał ukrytego w piwnicy Pytona i znalazł skrzynię należącą do jego ojca.

Czytaj więcej: Przedstawienie w Muzeum Pragi

1a w Ogrodzie Jordanowskim

Dnia 8 marca my uczniowie klasy Ia wybraliśmy się do VII Ogrodu Jordanowskiego w Warszawie na warsztaty naukowe pt. "Życie Ognika". Tematem zajęć był OGIEŃ. Dowiedzieliśmy się jak powstaje ogień i czym się żywi. Poznaliśmy niebezpieczeństwa związane z ogniem. Gasiliśmy ogień ( małą świeczkę ) samodzielnie wykonaną gaśnicą z sody i octu. Wykonaliśmy bardzo ciekawe doświadczenia:,

Czytaj więcej: 1a w Ogrodzie Jordanowskim

ROWEROWA MAJÓWKA

W dniach 1-5 maja uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w Zgrupowaniu Rowerowym, które odbyło się w malowniczo położonej miejscowości mazurskiej – Ostrów Pieckowski.

Czytaj więcej: ROWEROWA  MAJÓWKA

1b w Zamku Królewskim

15 II 2018 r. uczniowie klasy 1b byli w Zamku Królewskim na lekcji pt. "Muzyczne portrety zwierząt". Dzieci szukały tam  ukrytych zwierząt i naśladowały ich odgłosy. Pani Agata, która jest przewodnikiem wzbogaciła zajęcia grą na dzwonkach, skrzypcach i harfie.

Czytaj więcej: 1b w Zamku Królewskim