• 1 Rekrutacja 2018/2019
    *** Ważne terminy związane z naborami *** >>> 22 lutego 2018r. o godz. 17.00 (czwartek) - spotkanie informacyjne dla rodziców kandydatów do klas czwartych. >> 27 lutego 2018r. o godz. 17.30 (wtorek) - spotkanie informacyjne dla przyszłych klas pierwszych i "0". Wszystkie zebrania odbędą się w szkolnej sali gimnastycznej. ZAPRASZAMY !

1b w Zamku Królewskim

15 II 2018 r. uczniowie klasy 1b byli w Zamku Królewskim na lekcji pt. "Muzyczne portrety zwierząt". Dzieci szukały tam  ukrytych zwierząt i naśladowały ich odgłosy. Pani Agata, która jest przewodnikiem wzbogaciła zajęcia grą na dzwonkach, skrzypcach i harfie.

Czytaj więcej: 1b w Zamku Królewskim

Coś z niczego

Dnia 8.12.2017r. klasa 3a uczestniczyła w warsztatach „Coś z niczego” w MDK Muranów.
Dzieci mogły dowiedzieć się czym są surowce wtórne i jak się je przetwarza. Na zajęciach dzieci wykonały papierowe ramki.

Czytaj więcej: Coś z niczego

Znamy swoje prawa

15 XI 2017 r. uczniowie klasy 3d wybrali się na wycieczkę do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Już na samym początku zachwyciło nas wnętrze muzeum. Na dłużej zatrzymaliśmy się przed niezwykłym obiektem Blood Cinema. Jest to okrąg nasyconej czerwieni, który rozprasza światło i wszystko, co znajduje się po drugiej stronie wydaje się być w niej zanurzone. Następnie w nowoczesnych wnętrzach,  "U króla Maciusia" rozmawialiśmy o Januszu Korczaku, o prawach dziecka.

Czytaj więcej: Znamy swoje prawa

Na Farmie Dyń

Dnia 23.10.2017r. klasy 1cp i 1dp wybrały się na wycieczkę edukacyjno-poznawczą na Farmę Dyń do Powsina. Na farmie dzieci dowiedziały się wiele na temat uprawy dyń i innych warzyw. Podczas zwiedzania, w  znajdującym  się tam mini zoo, miały możliwość nakarmić i pogłaskać przebywające tam zwierzęta.

Czytaj więcej: Na Farmie Dyń

Mali rycerze z 3cp

10 listopada udaliśmy  się do Zamku Królewskiego na lekcję muzealną. W trakcie zajęć poznaliśmy rycerską edukację (od pazia do rycerza) oraz obowiązki i przywileje rycerza      w średniowiecznym państwie. Oglądaliśmy kopie broni i części zbroi.  Możemy powiedzieć , że mogliśmy "dotknąć historii", posmakować, zobaczyć, przymierzyć i wykonać to co było codziennością naszych rówieśników przed wiekami.

Czytaj więcej: Mali rycerze z 3cp

3dp w Teatrze Polskim

10 listopada udaliśmy się do Teatru Polskiego na spektakl pt. "Podróże Guliwera", który jest najdłuższym przedstawieniem dla dzieci (2 godz. 40 min.). Uczniowie z wielką uwagą śledzili perypetie głównego bohatera, podziwiali scenografię i efekty specjalne, które zostały uzyskane za pomocą nowoczesnych technik. Przy użyciu kamery i projektora aktorzy zmieniają się w karły, a innym razem w olbrzymy.

Czytaj więcej: 3dp w Teatrze Polskim

Kolorowy las - warsztaty twórcze

Dnia 5.10.2017r. klasa 1dp brała udział w warsztatach twórczych w VII Ogródku Jordanowskim przy ul. Namysłowskiej. Dzieci wykonały pracę pt. ”Kolorowy las”. Do wykonania tej pracy użyły szablonów drzew, małej gąbki  i farb w kolorach jesiennych.

Czytaj więcej: Kolorowy las - warsztaty twórcze