^Do góry
 • 1 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem gimnazjum sportowego i klas sportowych w szkole podstawowej. Wśród naszych absolwentów są m.in.wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu.Od wielu lat przy szkole prężnie działa klub UKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@zsp50.waw.pl, ul. Jagiellonska 7, 03-721 Warszawa
baner

Wycieczki

2a w Muzeum Drukarstwa

Dnia 22 lutego 2019r. byliśmy na wycieczce w Muzeum Drukarstwa, które znajduje się na warszawskiej Pradze przy ul. Ząbkowskiej 23/25. Dowiedzieliśmy się kim był Jan Gutenberg oraz co to wierszownik i kaszta. Pan przewodnik opowiadał o pracy zecera i jak kiedyś wyglądała praca w drukarni. Później były warsztaty, czyli układanie słów z drewnianych trzcionek, tak zwanych drewniaków.

Czytaj więcej: 2a w Muzeum Drukarstwa

Wiosenne witraże 1d

19 II 2019 r. klasa 1d wybrała się na warsztaty plastyczne "Wiosenne witraże" do VII Ogrodu Jordanowskiego. Pomimo tego, że w kalendarzu jeszcze trwa zima, to powiew wiosennej aury zachęcał do zrobienia prac związanych z wiosną. Dzieci uważnie słuchały instrukcji  wykonania i ochoczo zabrały się do pracy.

Czytaj więcej: Wiosenne witraże 1d

Wycieczka klasy 2a do Komisariatu Rzecznego Policji

Uczniowie klasy 2a byli na wycieczce w Komisariacie Rzecznym Policji w Warszawie przy ul. Wybrzeże Szczecińskie 6.  W dniu 17 stycznia 2019r. obserwowali ćwiczenia służb ratunkowych na lodzie. Uczniowie przyglądali się zmaganiom ratowników i uczyli się zasad bezpieczeństwa nad wodą.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 2a do Komisariatu Rzecznego Policji

Nocna wyprawa 1c do "Baśnioboru"

Pływacy z IC chwycili za latarki i ruszyli do „Baśnioboru”. Jak skończyła się ich nocna przygoda? W piątek 23 listopada wzięliśmy  udział w naszej debiutanckiej nocowance. Jak przystało na adeptów sportu zaangażowaliśmy się w każde wyzwanie, które czekało na nas w murach 50-tki.

Czytaj więcej: Nocna wyprawa 1c do "Baśnioboru"

Przedstawienie w Muzeum Pragi

Uczniowie najmłodszych klas rozpoczęli rok szkolny od odwiedzenia Muzeum Pragi. To właśnie tam, na dziedzińcu stanęła scena, na której Warszawski Teatr Lalek wystawił sztukę „Piraci z dna Wisły”.  Historia opowiadała przygody 10 – letniego Ząbka, który wraz z mamą po pożarze kamienicy musiał się wyprowadzić. Podczas pakowania zabawek Ząbek spotkał ukrytego w piwnicy Pytona i znalazł skrzynię należącą do jego ojca.

Czytaj więcej: Przedstawienie w Muzeum Pragi

Wycieczka do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Dnia 15 listopada 2018 roku klasa 1a i 3a odwiedziły Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Wycieczka była nawiązaniem do obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Po dotarciu pod gmach budynku, otrzymaniu przepustek i przejściu szczegółowej kontroli spotkaliśmy się z Panią przewodnik, która oprowadzała nas po Sejmie. Podziemnym korytarzem dotarliśmy do makiety, gdzie usłyszeliśmy krótką historię tego budynku. Następnie krętymi schodami udaliśmy się do Sali Posiedzeń Sejmu gdzie z Galerii dla Publiczności oglądaliśmy miejsce pracy posłów.

Czytaj więcej: Wycieczka do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

ROWEROWA MAJÓWKA

W dniach 1-5 maja uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w Zgrupowaniu Rowerowym, które odbyło się w malowniczo położonej miejscowości mazurskiej – Ostrów Pieckowski.

Czytaj więcej: ROWEROWA  MAJÓWKA