^Do góry
 • 1 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem gimnazjum sportowego i klas sportowych w szkole podstawowej. Wśród naszych absolwentów są m.in.wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu.Od wielu lat przy szkole prężnie działa klub UKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@zsp50.waw.pl, ul. Jagiellonska 7, 03-721 Warszawa
baner

Wycieczki

Przedstawienie w Muzeum Pragi

Uczniowie najmłodszych klas rozpoczęli rok szkolny od odwiedzenia Muzeum Pragi. To właśnie tam, na dziedzińcu stanęła scena, na której Warszawski Teatr Lalek wystawił sztukę „Piraci z dna Wisły”.  Historia opowiadała przygody 10 – letniego Ząbka, który wraz z mamą po pożarze kamienicy musiał się wyprowadzić. Podczas pakowania zabawek Ząbek spotkał ukrytego w piwnicy Pytona i znalazł skrzynię należącą do jego ojca.

Czytaj więcej: Przedstawienie w Muzeum Pragi

ROWEROWA MAJÓWKA

W dniach 1-5 maja uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w Zgrupowaniu Rowerowym, które odbyło się w malowniczo położonej miejscowości mazurskiej – Ostrów Pieckowski.

Czytaj więcej: ROWEROWA  MAJÓWKA

1a w Ogrodzie Jordanowskim

Dnia 8 marca my uczniowie klasy Ia wybraliśmy się do VII Ogrodu Jordanowskiego w Warszawie na warsztaty naukowe pt. "Życie Ognika". Tematem zajęć był OGIEŃ. Dowiedzieliśmy się jak powstaje ogień i czym się żywi. Poznaliśmy niebezpieczeństwa związane z ogniem. Gasiliśmy ogień ( małą świeczkę ) samodzielnie wykonaną gaśnicą z sody i octu. Wykonaliśmy bardzo ciekawe doświadczenia:,

Czytaj więcej: 1a w Ogrodzie Jordanowskim

1b w Zamku Królewskim

15 II 2018 r. uczniowie klasy 1b byli w Zamku Królewskim na lekcji pt. "Muzyczne portrety zwierząt". Dzieci szukały tam  ukrytych zwierząt i naśladowały ich odgłosy. Pani Agata, która jest przewodnikiem wzbogaciła zajęcia grą na dzwonkach, skrzypcach i harfie.

Czytaj więcej: 1b w Zamku Królewskim

Znamy swoje prawa

15 XI 2017 r. uczniowie klasy 3d wybrali się na wycieczkę do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Już na samym początku zachwyciło nas wnętrze muzeum. Na dłużej zatrzymaliśmy się przed niezwykłym obiektem Blood Cinema. Jest to okrąg nasyconej czerwieni, który rozprasza światło i wszystko, co znajduje się po drugiej stronie wydaje się być w niej zanurzone. Następnie w nowoczesnych wnętrzach,  "U króla Maciusia" rozmawialiśmy o Januszu Korczaku, o prawach dziecka.

Czytaj więcej: Znamy swoje prawa

Coś z niczego

Dnia 8.12.2017r. klasa 3a uczestniczyła w warsztatach „Coś z niczego” w MDK Muranów.
Dzieci mogły dowiedzieć się czym są surowce wtórne i jak się je przetwarza. Na zajęciach dzieci wykonały papierowe ramki.

Czytaj więcej: Coś z niczego

Na Farmie Dyń

Dnia 23.10.2017r. klasy 1cp i 1dp wybrały się na wycieczkę edukacyjno-poznawczą na Farmę Dyń do Powsina. Na farmie dzieci dowiedziały się wiele na temat uprawy dyń i innych warzyw. Podczas zwiedzania, w  znajdującym  się tam mini zoo, miały możliwość nakarmić i pogłaskać przebywające tam zwierzęta.

Czytaj więcej: Na Farmie Dyń