^Do góry
 • 1 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem gimnazjum sportowego i klas sportowych w szkole podstawowej. Wśród naszych absolwentów są m.in.wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu.Od wielu lat przy szkole prężnie działa klub UKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@zsp50.waw.pl, ul. Jagiellonska 7, 03-721 Warszawa
baner

Relacja z zakończenia XII edycji Konkursu Bóbr

16 marca 2018 roku w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu odbyła się uroczystość zakończenia XII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego BÓBR. Do Torunia, wraz z rodzicami pojechał Marek Majsterek, aby odebrać swoją nagrodę za zajęcie III miejsca.

- Jakie były Twoje pierwsze wrażenia?

- Na początku trochę się wstydziłem, bo wielka sala była wypełniona po brzegi różnymi, nieznanymi mi osobami.

- Jaki był przebieg uroczystości?

- Najpierw był wykład na temat nieskończoności, niekończące się trójkąty, fraktale. (Wykład pt. "Świat fraktali" Anna Beata Kwiatkowska i Maciej M. Sysło).
Później były dodatkowe informacje dla laureatów trzeciego miejsca, żeby nie było nam przykro, gdyż otrzymaliśmy malutkie, tajemnicze pudełeczko. Okazało się, że jest to najfajniejsza ze wszystkich nagroda, czyli mały brytyjski "komputerek". Można go programować w języku Python, C++ itp.

- Czy będziesz potrafił go zaprogramować, bo potrzebna jest znajomość języków programowania?

- Tak.

- Skąd znasz te języki?

- Sam się ich uczę.

- Co było potem?

- Po wręczeniu nagród wyszliśmy z sali obejrzeć, co można zrobić z tych nagród, w jaki sposób się nimi posługiwać. Z jednego komputerka można zrobić pada, a gdy ma się drugi, to można zrobić dodatkowo robota.
Na zakończenie uroczystości był smakowity poczęstunek.

- Jakie były Twoje odczucia po uroczystości?

- Podobało mi się, choć na początku trochę się bałem. Wykorzystałem pobyt w Toruniu i odwiedziłem najlepszą naleśnikarnię. Tata kupił mi jeszcze na pamiątkę pierniki.

- Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w kolejnych edycjach konkursu Bóbr.

Z Markiem Majsterkiem wywiad przeprowadziły p. Anna Kalińska i p. Małgorzata Miecznikowska.