^Do góry
 • 1 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem gimnazjum sportowego i klas sportowych w szkole podstawowej. Wśród naszych absolwentów są m.in.wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu.Od wielu lat przy szkole prężnie działa klub UKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@zsp50.waw.pl, ul. Jagiellonska 7, 03-721 Warszawa
baner

"Młody ilustrator" - konkurs

Zapraszamy uczniów klas I – III SP do udziału w konkursie o zasięgu warszawskim „Młody Ilustrator”  X edycja, którego organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury „MURANÓW” w Warszawie, ul. Stawki 10.

 

ZADANIE:

1. Należy wykonać ilustrację do wybranej niemieckiej baśni lub legendy.

 CELE KONKURSU:

1.Zachęcanie do czytania książek i poznawania ilustracji.

2.Zainspirowanie do tworzenia własnych prac plastycznych w oparciu o literaturę.

3.Kształtowanie postaw otwartych na bogactwo dziedzictwa innych kultur.

4.Rozwijanie wyobraźni.

5.Kształtowanie poczucia estetyki.

ZASADY UCZESTNICTWA:

1.W konkursie mogą brać udział uczniowie klas I – III SP.

2.Pracę należy wykonać samodzielnie techniką malarską, rysunkową lub  collage (poza przestrzennymi i fotograficznymi) w formacie  min. A5, max. A3 (proszę nie rolować prac).

3.Prace powinny być opisane na odwrocie: imię, nazwisko, wiek, klasa.

4.Do pracy należy załączyć tekst, do którego wykonano ilustrację.

TERMINY:

1.Podpisane prace z załączonym tekstem należy przynieść do p. B. Szymańskiej, sala A1 do czwartku 8 lutego.

2.Rozstrzygnięcie etapu szkolnego nastąpi 9 lutego.

3.Prace laureatów wezmą udział w etapie warszawskim konkursu, którego organizatorem jest MDK „MURANÓW”.

POSTANOWIENIA OGÓLNE:

1.O nagrodzeniu decyduje pomysłowość, estetyka i samodzielność prac.

2.Uczestnicy konkursu, w przypadku niepełnoletniego jego rodzice (opiekunowie prawni) wyrażają zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie prac w celach promowania działalności organizatorów i przyjmują wszystkie warunki niniejszego regulaminu.