Akcja "Świąteczna paczka dla kombatanta"

Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość wraz ze współpracującymi szkołami mazowieckimi organizują akcję „Paczka dla kombatanta ze Lwowa oraz Polaków z obwodu lwowskiego”. Polega ona na przygotowaniu paczek żywnościowych i zbiórce pieniędzy, które zostaną przekazane kombatantom i rodakom mieszkającym w okolicach Lwowa z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Mile widziane są:

1. Ryż
2. Kasza
3. Olej Kujawski lub Wielkopolski
4. Makaron
5. Konserwy mięsne KRAKUS
6. Owoce w puszce: ananasy
7. Owoce w puszce: brzoskwinie
8. Słodycze (ptasie mleczko, ciastka, pierniczki)
9. Kakao
10. Kawa (mile widziana rozpuszczalna)
12. Herbata Lipton
13. Bakalie: orzechy, migdały, rodzynki
14. Masa makowa

Miłym akcentem są kartki świąteczne z życzeniami, które dołączymy do paczek. Zachęcamy uczniów do ich przygotowania.

Paczki przewożą przedstawiciele Zrzeszenia WiN, a także wychowawcy i młodzież z zaprzyjaźnionych szkół, we współpracy z Urzędem ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Konsulatem Polskim we Lwowie.

Nasza ofiarność jest bardzo potrzebna Kresowym Polakom, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Są to na ogół ludzie wiekowi i schorowani. Nasze paczki i życzenia świąteczne będą świadectwem, że Polska o Nich pamięta!

Chcemy pomóc kombatantom i rodakom ze Lwowa, Stryja, Drohobycza i Borysławia – przygotuj paczkę i/lub przekaż pewną kwotę Organizatorom Akcji w naszej szkole. Paczki przygotowujemy do 23 listopada 2018 r.

Zawartość paczek składamy i przechowujemy w klasach u wychowawcy. Zostaną one przeniesione i spakowane do wysłania przez wolontariuszy.