^Do góry
 • 1 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem gimnazjum sportowego i klas sportowych w szkole podstawowej. Wśród naszych absolwentów są m.in.wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu.Od wielu lat przy szkole prężnie działa klub UKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@zsp50.waw.pl, ul. Jagiellonska 7, 03-721 Warszawa
baner

Tydzień Pisania Listów

W ostatnich dniach uczniów klas I odwiedzili pracownicy Poczty Polskiej. Dzieci poznały historię pocztówki i znaczka pocztowego. Obejrzały znaczki sprzed kilkudziesięciu lat i dowiedziały się dlaczego symbolem poczty jest trąbka. Zaprojektowały i wykonały własne pocztówki, każda była kolorowa i zupełnie inna.

Dowiedziały się jak należy ją prawidłowo zaadresować. Kulminacyjnym momentem zajęć było przyklejanie znaczków we właściwym miejscu na pocztówce. Dzieci jak na prawdziwej poczcie moczyły znaczek w specjalnym kleju i przybijały okolicznościową pieczątkę. Na koniec do klasy weszła maskotka Poczty Polskiej – sympatyczny gołąb Pocztuś. Pocztuś przyszedł z niewielką skrzynką pocztową do której uczniowie wrzucali wykonane pocztówki.  Zaadresowane kartki trafią do domów dzieci, na pewno sprawią wiele radości.

Zajęcia z pracownikami Poczty Polskiej odbyły się w ramach Tygodnia Pisania Listów.