Tydzień Pisania Listów

W ostatnich dniach uczniów klas I odwiedzili pracownicy Poczty Polskiej. Dzieci poznały historię pocztówki i znaczka pocztowego. Obejrzały znaczki sprzed kilkudziesięciu lat i dowiedziały się dlaczego symbolem poczty jest trąbka. Zaprojektowały i wykonały własne pocztówki, każda była kolorowa i zupełnie inna.

Dowiedziały się jak należy ją prawidłowo zaadresować. Kulminacyjnym momentem zajęć było przyklejanie znaczków we właściwym miejscu na pocztówce. Dzieci jak na prawdziwej poczcie moczyły znaczek w specjalnym kleju i przybijały okolicznościową pieczątkę. Na koniec do klasy weszła maskotka Poczty Polskiej – sympatyczny gołąb Pocztuś. Pocztuś przyszedł z niewielką skrzynką pocztową do której uczniowie wrzucali wykonane pocztówki.  Zaadresowane kartki trafią do domów dzieci, na pewno sprawią wiele radości.

Zajęcia z pracownikami Poczty Polskiej odbyły się w ramach Tygodnia Pisania Listów.