• 1 Rekrutacja 2018/2019
    *** Ważne terminy związane z naborami *** >>> 22 lutego 2018r. o godz. 17.00 (czwartek) - spotkanie informacyjne dla rodziców kandydatów do klas czwartych. >> 27 lutego 2018r. o godz. 17.30 (wtorek) - spotkanie informacyjne dla przyszłych klas pierwszych i "0". Wszystkie zebrania odbędą się w szkolnej sali gimnastycznej. ZAPRASZAMY !

Tłusty czwartek z Radiem Pogoda

W tym roku, 8 lutego świętowaliśmy ulubiony dzień każdego łasucha. Radio Pogoda ogłosiło konkurs: do rozdania było po 25 pączków dla autorów najciekawszych zgłoszeń. Pani Joanna wygrała pączki dla klasy swojej córki Alicji. Górą pączków podzieliła się z najwspanialszą, najsłodszą, i najbardziej kochaną klasą swojej córki Alicji - klasą Ia w Szkole Podstawowej Nr 50 w Warszawie.

Czytaj więcej: Tłusty czwartek z Radiem Pogoda

Lekcja pokazowa pływania

Rekrutacja do pierwszych klas pływackich

W roku szkolnym 2018/2019 proponujemy dwie klasy pierwsze o profilu pływanie dziewcząt i chłopców

• Elektroniczna rejestracja w okresie od 2 marca do 8 marca 2018r. (-->>harmonogram)

Terminy testów sprawnościowych do klasy pływackiej:

Czytaj więcej: Rekrutacja do pierwszych klas pływackich

Zebranie informacyjne

Zapraszamy Rodziców na zebranie informacyjne dla przyszłych klas pierwszych i "0".
Zebranie odbędzie się 27 II 2018r. o godz. 17.30 w sali gimnastycznej.

Czytaj więcej: Zebranie informacyjne

Afro Party - bal karnawałowy

Jak karnawał to oczywiście i bal. 31 stycznia odbyło się w naszej szkole „Afro Party” - bo takie było hasło tegorocznego balu. Tradycyjnie bal otworzyła pani dyrektor Bożena Ragus i pan Jerzy Kowalski. Na parkiecie jak zwykle pojawiło się wiele księżniczek, wróżek i bohaterów filmowych.  Zabawami kierował DJ z Agencji Artystycznej PRIMA.

Czytaj więcej: Afro Party - bal karnawałowy

12 I - apel MSU

U progu ferii zimowych opiekunki Małego Samorządu Uczniowskiego, podczas krótkiego apelu przypomniały zasady bezpieczeństwa. Zabawy na śniegu, w górach, podczas zorganizowanych akcji są wesołe i dobre tylko wtedy, gdy zachowa się rozsądek i myśli o bezpieczeństwie. Pamiętać też należy o odpowiednim ubraniu, dopasowanym do warunków atmosferycznych.

Czytaj więcej: 12 I - apel MSU

Warsztaty kulinarne w klasach II

Na przełomie listopada i grudnia uczniowie klas drugich wzięli udział w cyklu zajęć prowadzonych przez panie dietetyczki. Pierwsze spotkanie poświęcone było piramidzie żywienia. Utrwaliliśmy wiedzę na temat prawidłowego żywienia i roli aktywności fizycznej. Odgrywają one  ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, samopoczucia i zapobiegają rozwojowi chorób.

Czytaj więcej: Warsztaty kulinarne w klasach II

"Ach co za Noc" - jasełka

W dniu 7 stycznia 2018 r. w Bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika odbyły się jasełka wystawione przez uczniów klasy 3f oraz 2b.  Piękne wnętrze katedry było idealnym tłem do przeżywania radosnej tajemnicy jedynej takiej nocy w roku. Przedstawienie miało żywiołowy charakter, wypełnione było tańcem i śpiewem pastorałek.

Czytaj więcej: "Ach co za Noc" - jasełka

"Czy dzieci wesoło wybiegły ze szkoły"?

„Nocowanka” klasy 3cp zaprzecza słowom Kuby Sienkiewicza z Elektrycznych Gitar głoszących, że "dzieci wesoło wybiegły ze szkoły". Było zupełnie odwrotnie, na twarzach naszych uczniów w sobotni poranek można było dostrzec  zarówno smutek, że już trzeba wracać do domu, jak i satysfakcję ze wspólnie spędzonej nocy w gronie kolegów i koleżanek.
Zacznijmy od początku tę ciekawą historię.

Czytaj więcej: "Czy dzieci wesoło wybiegły ze szkoły"?

Laureat w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR

Miło nam poinformować, że Marek Majsterek z kl. 3cp został laureatem III miejsca w XII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr w kategorii SKRZAT. Oficjalne wyniki oraz progi punktowe dostępne są na stronie https://www.bobr.edu.pl/ w zakładce Aktualności. Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY uzyskanych wyników.

Czytaj więcej: Laureat w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR

Odblaskowa choinka

W czwartek 7 grudnia uczniowie klasy 3e ubierali choinkę wspólnie z zastępcą burmistrza Pragi Północ p. Zbigniewem Cierpiszem. Przed Urzędem Dzielnicy przy ul. Kłopotowskiego 15 stanęła choinka podarowana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych. Została ona udekorowana w nietypowy sposób, zawisły na niej odblaski. Jest to druga edycja akcji "Świeć blaskiem z odblaskiem".

Czytaj więcej: Odblaskowa choinka