Podsumowanie konkursu BÓBR w Toruniu

Laureatka I miejsca w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR w kategorii SKRZAT Maria Lisiecka-Żurowska 8 marca była w Toruniu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika aby odebrać nagrodę. Otrzymała tam stację pogodową, która mierzy smog, temperaturę, wilgotność powietrza i ciśnienie.

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu BÓBR w Toruniu

Przedszkolaki w szkole

W ostatnich dniach naszą szkołę odwiedzali goście z pobliskich przedszkoli. Zostali oni powitani przez Panią dyrektor Bożenę Ragus i zaproszeni do poszczególnych klas. Przedszkolaki miały możliwość wziąć udział w lekcji w klasach pierwszych, drugich i w zerówkach. Mogły posiedzieć w szkolnych ławkach i podejść do tablicy multimedialnej. Oglądały podręczniki i przybory szkolne, rozmawiały z uczniami.

Czytaj więcej: Przedszkolaki w szkole

Zebranie informacyjne 2019

Szanowni Rodzice!
Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji do oddziałów przedszkolnych oraz klas I: ogólnej z innowacją z języka angielskiego, sportowych o profilu: pływanie, minikoszykówka.

Zebranie odbędzie się 21 lutego 2019 r. (czwartek) o godz. 17.30 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

Apel przed feriami zimowymi

Ferie zimowe to dla dzieci wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Ostatnie godziny wychowawcze i zajęcia zintegrowane w naszej szkole poświęcone były bezpieczeństwu wypoczynku zimowego. 23 I 2019r. uczniowie klas młodszych spotkali się na apelu aby jeszcze raz przypomnieć sobie wszystkie zasady bezpiecznego wypoczynku.

Czytaj więcej: Apel przed feriami zimowymi

Jasełka 2019 w Katedrze

13 stycznia 2019 r uczniowie naszej szkoły wystąpili w Katedrze Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika w  ramach "Praskich Jasełek 2019". Jasełka były współorganizowane przez Kurię Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz Urząd Dzielnicy Praga-Północ. Dzieci zostały serdecznie przywitane przez proboszcza tej parafii  ks. Bogusława Kowalskiego i licznie zebraną publiczność.

Czytaj więcej: Jasełka 2019 w Katedrze

Bal karnawałowy 2019

10 stycznia 2019 r. odbył się bal karnawałowy pod hasłem "Szalony taniec pingwina". Po powitaniu przez p. dyrektor Bożenę Ragus mogły rozpocząć się tańce, zabawy i różnorodne konkursy. Bal poprowadziły animatorki z Pietruszkowych Animacji. Uczniowie klas 1-3, przebrani w przepiękne stroje, bawili się przy współczesnych przebojach, które zachęcały do zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych.

Czytaj więcej: Bal karnawałowy 2019

Wyniki ogólnopolskiego konkursu "Wszawica nie ma szans"

Z przyjemnością informujemy, że w głosowaniu na prace konkursowe w ramach ogólnopolskiego  programu profilaktyki zdrowotnej "Problem z głowy" zajęliśmy III miejsce. Wszystkim, którzy systematycznie oddawali głosy dziękujemy!!!

Czytaj więcej: Wyniki ogólnopolskiego konkursu "Wszawica nie ma szans"

Apel - 21 XII

Zbliżający się koniec roku kalendarzowego to dobry czas na podsumowanie konkursów i wręczenie nagród laureatom. W dniu 21 grudnia odbył się apel, podczas którego p. Bożena Ragus - dyrektor SP nr 50 oraz p. Barbara Rogacka - wicedyrektor wręczyli uczniom dyplomy i nagrody za osiągnięcia w różnorodnych konkursach. Były to m.in. konkursy z języka angielskiego, konkurs religijny na kartkę bożonarodzeniową, konkurs informatyczny Bóbr, konkursy organizowane przez bibliotekę szkolną i inne.

Czytaj więcej: Apel - 21 XII

Międzynarodowy projekt klasy 2a

Uczniowie klasy 2a wzięli udział w międzynarodowym projekcie „Christmas postcards”. Uczniowie wykonali karty świąteczne, napisali życzenia w języku angielskim z okazji świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku. Następnie karty zostały wysłane uczniom klasy trzeciej i czwartej ze Słowacji.

Czytaj więcej: Międzynarodowy projekt klasy 2a

Jasełka 2018

21 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do obejrzenia Jasełek. Jest to polski zwyczaj wystawiania  widowiska o Bożym Narodzeniu, a ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło oznaczającego żłób. Piękna dekoracja i rekwizyty oraz różnorodne kolędy i pastorałki wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

Czytaj więcej: Jasełka 2018

Głosowanie trwa

Dziękujemy wszystkim, którzy codziennie oddają swoje głosy na pracę wykonaną przez uczniów klas pierwszych. Bierzemy udział w Ogólnopolskim Konkursie dla Szkół "W naszej szkole wszawica nie ma szans!". Mamy już dużo głosów, ale inne szkoły nie ułatwiają nam zadania :) PROSIMY O JESZCZE. Można głosować do 15 XII.   >>>GŁOSUJĘ<<<

Czytaj więcej: Głosowanie trwa