Test na kartę rowerową

Test na Kartę Rowerową obejmuje 12 pytań, zazwyczaj po dwa z każdego bloku tematycznego (ruch pieszych, budowa roweru, ruch rowerów, pierwsza pomoc, znaki drogowe, kolejność przejazdu na skrzyżowaniu). Test zalicza 10 poprawnych odpowiedzi.

Prezentowane przykładowe pytania, związane z ruchem drogowym i bezpieczeństwem na drodze, zostały ugrupowane w 6 bloków tematycznych obejmujących zagadnienia dotyczące zakresu wiedzy niezbędnej do uzyskania Karty Rowerowej w Szkole Podstawowej. Mają one za zadanie zapoznać uczniów z charakterem egzaminu teoretycznego i specyfiką pytań zadawanych w formie testu. Z trzech możliwych odpowiedzi wybieramy jedną, poprawną (w tekście zaznaczono ją pogrubioną czcionką).

Po pomyślnym zdaniu testu, kandydat na Kartę Rowerową przystępuje do części praktycznej egzaminu. Polega ona na sprawdzeniu stopnia opanowania jazdy rowerem, prawidłowych zachowań w czasie jazdy oraz wykorzystania w praktyce zdobytej wiedzy.

Po zdaniu egzaminu uczeń otrzymuje arkusz danych osobowych, który wypełniają rodzice, dołączając aktualną fotografię ucznia o wymiarach 45x35 mm. Arkusz wraz ze zdjęciem należy przekazać nauczycielowi przeprowadzającemu egzamin (Marek Strzeszewski – nauczyciel zajęć technicznych). Kartę Rowerową odbiera uczeń bezpłatnie, w sekretariacie szkoły.

Zachęcam wszystkich do wnikliwego zapoznania się z prezentowanymi pytaniami. Mam nadzieję, że przyniesie to wszystkim zdającym znakomite efekty, a także przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na naszych polskich drogach.

-->> PRZYKŁADOWE  PYTANIA  TESTOWE

-->> Wirtualne nauczanie o ruchu drogowym

POWODZENIA !

Marek Strzeszewski