^Do góry
 • 1 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziomem nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem gimnazjum sportowego i klas sportowych w szkole podstawowej. Wśród naszych absolwentów są m.in.wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu.Od wielu lat przy szkole prężnie działa klub UKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@zsp50.waw.pl, ul. Jagiellonska 7, 03-721 Warszawa
baner

Szkolny Projekt Historyczny

SZKOLNY PROJEKT HISTORYCZNY Z OKAZJI

100 LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

                                      Przystoi walczyć w obronie praw, wolności, ojczyzny.

                                                                                                       Cyceron

         W dniu 11 listopada 2018 roku, wszyscy Polacy będą odchodzić 100 rocznicę odzyskania nieodległości.

         Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości jest okazją do świętowania wydarzeń z przeszłości, ale również stwarza okazję do przypomnienia sobie wielu wydarzeń, które doprowadziły do tego ważnego wydarzenia.

         Wspólnym wysiłkiem militarnym, politycznym,kulturalnym, gospodarczym i społecznym Polacy nie tylko odzyskali utraconą ponad wiek wcześniej niepodległość, lecz także stworzyli podwaliny  nowoczesnego państwa, obronili jego granice, rozwijali gospodarkę, prawodawstwo i oświatę, literaturę, sztukę,

         11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji , po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" - czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 r. Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Z tej okazji ogłaszamy szkolny projekt

 

„Nasze obchody Święta Niepodległości”.

W ramach projektu odbędą się 3 konkursy historyczne (konkurs plastyczny dla klas I – V,  konkurs plastyczno – historyczny dla uczniów klas VI – VIII oraz konkurs wiedzy dla uczniów klas VI- VIII i uczniów klasy gimnazjalnej). Z konkursowych prac plastycznych powstanie kolaż :Nasz ojczyzna” oraz ekspozycja na tablicach na szkolnych korytarzach.

 

Regulaminy konkursów zamieszczamy poniżej:

Konkurs dla uczniów klas I – V

Konkurs dla uczniów klas VI – VIII

Konkurs dla uczniów klas VI – VIII i uczniowie klasy gimnazjalnej 

Zapraszam do udziału w projekcie

M. Bystrzanowska