Szkolny Projekt Historyczny

SZKOLNY PROJEKT HISTORYCZNY Z OKAZJI

100 LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Przystoi walczyć w obronie praw, wolności, ojczyzny.

Cyceron

W dniu 11 listopada 2018 roku, wszyscy Polacy będą odchodzić 100 rocznicę odzyskania nieodległości.

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości jest okazją do świętowania wydarzeń z przeszłości, ale również stwarza okazję do przypomnienia sobie wielu wydarzeń, które doprowadziły do tego ważnego wydarzenia.

Wspólnym wysiłkiem militarnym, politycznym,kulturalnym, gospodarczym i społecznym Polacy nie tylko odzyskali utraconą ponad wiek wcześniej niepodległość, lecz także stworzyli podwaliny  nowoczesnego państwa, obronili jego granice, rozwijali gospodarkę, prawodawstwo i oświatę, literaturę, sztukę,

11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji , po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" - czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 r. Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Z tej okazji ogłaszamy szkolny projekt

„Nasze obchody Święta Niepodległości”.

W ramach projektu odbędą się 3 konkursy historyczne (konkurs plastyczny dla klas I – V,  konkurs plastyczno – historyczny dla uczniów klas VI – VIII oraz konkurs wiedzy dla uczniów klas VI- VIII i uczniów klasy gimnazjalnej). Z konkursowych prac plastycznych powstanie kolaż :Nasz ojczyzna” oraz ekspozycja na tablicach na szkolnych korytarzach.

Regulaminy konkursów zamieszczamy poniżej:

Konkurs dla uczniów klas I – V

Konkurs dla uczniów klas VI – VIII

Konkurs dla uczniów klas VI – VIII i uczniowie klasy gimnazjalnej

Zapraszam do udziału w projekcie

M. Bystrzanowska