XI Rajd Rotmistrza Witolda Pileckiego

28 września 2018 r. zorganizowany został w szkole podstawowej nr 395 XI Rajd Rotmistrza Witolda Pileckiego pod hasłem Rotmistrz Pilecki w służbie Niepodległej. Zaproszono drużyny ze szkół noszących imię Rotmistrza Pileckiego z całej Polski oraz do drużyn z Warszawskiej Pragi Północ i Targówka.

Przez kilka godzin na terenie Łazienek Królewskich odnajdywało z trudem odczytując wskazówki i mapę, kolejne punkty kontrolne Rajdu. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą, umiejętnością interpretacji tekstu, znajomością gatunków drzew, spostrzegawczością. Najwięcej punktów zebrała drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową im. Rotmistrza  Witolda Pileckiego w Knyszynie. Pamiątkowe podarunki dla każdego uczestnika XI Rajdu Rotmistrza Pileckiego ufundował Instytut Solidarności i Męstwa im. Rtm Pileckego.

Uczniowie naszej szkoły poszerzyli swoją wiedzę nie tylko o osobę Rotmistrza Pileckiego, lecz również o doskonałą znajomość topografii Łazienek Królewskich.